Ciekawostki statystyczne – 22 listopada

New Orleans Hornets 107:115 Indiana Pacers OT

• Paul George zdobył 37 punktów (career-high), trafiając aż dziewięć trójek – to nowy rekord organizacji. Poprzedni należał do Reggiego Millera. George ustalił również najlepszy wynik w tym sezonie dla NBA.
  • Co ciekawe, wszystkie trójki George trafił po przerwie. Po zmianie stron zdobył aż 33 punkty. W czwartej kwarcie trafił trzy na trzy – w 4Q poprzednich meczów nie trafił żadnej z 16 prób zza łuku.
  • Ostatnim graczem Pacers, który zdobył 37 punktów, był nieobecny dziś Danny Granger (2010).
  • Roy Hibbert zanotował triple-double, złożone z 10 punktów, 11 zbiórek i 11 bloków (nowy rekord Indiany). To pierwsze TD gracza Pacers od 2003 roku (Jermaine O’Neal). To właśnie JO jako jedyny przed Hibbertem miał TD złożone z punktów-zbiórek-bloków.
  • Pacers czekali na triple-double 774 mecze. To trzecia najdłuższa seria w historii. Rekord należy do Raptors (898, do ostatniego meczu 2011/12 – Ben Uzoh).
  • 11 zablokowanych rzutów to najlepszy wynik w tym sezonie oraz nowy career-high Hibberta, który zebrał również 2000. piłkę oraz rozdał 500. asystę w karierze.
  • Center Pacers trafił jednak tylko 3 z 12 rzutów z gry. Ławka rezerwowych również była nieskuteczna (6-22 FG, 1-7 3pt).
  • Na świetnych wynikach swoich zawodników zyskała oczywiście drużyna. 15 trójek Pacers to najlepszy ich wynik od 2010 roku (TEN mecz!), z kolei 16 bloków Indiana po raz ostatni miała w 1995 roku. Jest to także najlepszy wynik w tym sezonie dla całej ligi.
  • Indiana przystępowała do tego meczu jako czwarta najgorsza drużyna pod względem skuteczności trójek (30,1%). Dziś Pacers trafili 15 z 27 (55,6%). Poza tym przy dziewięciu stratach rozdali 26 asyst (rekord sezonu).
  • Pacers po raz pierwszy w tym sezonie wygrali dwa kolejne mecze. Hornets przegrali piąty mecz z rzędu, w każdym tracąc 100 punktów.
  • Ryan Anderson trafił dziś wszystkie pięć trójek. Ostatnim graczem NOH, który przy tylu próbach zachował stuprocentową skuteczność, był Bobby Jackson (8). Anderson wewnątrz łuku trafił jednak tylko jeden z sześciu rzutów.
  • Robin Lopez zdobył 21 punktów i zebrał 13 piłek. Center Hornets trafił 15 z 17 rzutów osobistych, ale tylko 3 na 17 z gry. Rozdał cztery „czapy”, ale sam przyjął osiem – wszystkie od Hibberta. Lopez zdobył dziś swój 1500. punkt w karierze.
  • Lance Stephenson trafił dwa na trzy rzuty za trzy. W sezonie jego skuteczność wynosi 13-29 – w poprzednich dwóch łącznie 4-35. Born Ready trafił z gry po raz 100. w karierze.
  • All-time: Hornets 35-47 Pacers

Detroit Pistons 74:90 Orlando Magic

• Nie udało się zrewanżować za piątkową porażkę. Pistons prowadzili do przerwy trzema punktami, ale spudłowali 15 pierwszych rzutów w drugiej połowie (oraz 31 z pierwszych 34), nie zdobyli punktu przez pierwsze 9:45 i pozwolili Magic na rozpoczęcie trzeciej kwarty od 21-0.
  • Greg Monroe zdobył 19 punktów, ale tylko cztery po przerwie.
  • Cała drużyna Pistons w dwóch ostatnich kwartach miała 26 punktów – tyle, co Orlando w samej 3Q. Ich skuteczność po przerwie wynosiła 18,2% (8-44).
  • Tłoki trafiły tylko 33% rzutów – o 10.5 pkt. proc gorzej od Magic.
  • 74 punkty Detroit to ich najgorszy wynik w tym sezonie.
  • Andrew Nicholson zdobył 15 punktów i jako jedyny gracz w tym meczu był „gorący” (7-9 FG).
  • Magic w czterech zwycięskich meczach notowali średnio 104.3 ppg, natomiast w siedmiu porażkach – 79.6 ppg.
  • W trzeciej kwarcie Orlando straciło tylko 8 punktów – to ich najlepsza 3Q w obronie od 1999 roku.
  • Jason Maxiell oddał dziś 1000. rzut wolny w karierze. Nie trafił go. Arron Afflalo po tym meczu ma na koncie 700 oddanych osobistych.
  • Will Bynum trafił tylko 2 z 8 rzutów z gry, ale wśród nich było jego 700. trafienie w karierze.
  • JJ Redick rozdał dziś 7 asyst. Szósta była jego numerem 600 w karierze.
  • All-time: Detroit 49-38 Orlando

Philadelphia 76ers 83:92 Cleveland Cavaliers

• Kyrie Irving jest poza grą, ale Cavaliers akurat w tym meczu na pewno tego nie odczuli. Jeremy Pargo zdobył 28 punktów, co jest jego nowym rekordem kariery. Poprzedni wynosił 15.
  • Pargo grał w trzech spośród dziesięciu poprzednich meczów Cavs. W sumie zdobył 8 punktów w 23 minuty. Pargo pobił dziś nie tylko rekord w punktach – 39 minut to także najlepszy wynik w jego karierze. Trafił 11 z 19 rzutów, 4 z 8 trójek.
  • Dzięki 30 zbiórkom duetu Varejao-Thompson Cleveland wygrało na tablicach 55-39.
  • Brazylijczyk w pierwszych 10 meczach sezonu zebrał 137 piłek. Rekordzistą Cleveland w tej kategorii jest Rick Robinson (139 zbiórek w 10 pierwszych meczach sezonu 1972/73).
  • Kawalerzyści trafili 13 z 23 trójek. Wszystkie rzuty należały do kwartetu Gee-Pargo-Miles-Waiters. Ten ostatni miał 16 punktów i 6 asyst, ale trafił 7 z 22 rzutów. To i tak lepiej niż 9-45 w trzech poprzednich meczach.
  • Trzyosobowa ławka rezerwowych Cleveland – Miles/Zeller/Casspi – w sumie miała 20 punktów, 10 zbiórek i +13 w 64 minuty.
  • CJ Miles zdobył 13 punktów (4-6 3pt). W poprzednich pięciu meczach na 15 prób wykorzystał tylko jedną.
  • Podkoszowi Cavs (Varejao, Thompson, Zeller) trafili tylko 5 z 24 rzutów.
  • Jason Richardson zdobył dziś 16 punktów, z czego aż 11 w trzeciej kwarcie. J-Rich przekroczył granicę 5400 trafionych rzutów.
  • Zakończyła się Szóstkowa seria sześciu wygranych meczów z Cavs.
  • Jrue Holiday przekroczył granicę 1200 asyst.
  • Thaddeus Young oddał 800. osobisty w karierze.
  • Nick Young zanotował 200. steal.
  • All-time: Cavaliers 88-98 76ers

Toronto Raptors 97:98 Charlotte Bobcats

• Aż siedmiu graczy Charlotte przekroczyło próg double-digits. Prowadził ich Kemba Walker (19). Co ciekawe, dwóch najlepszych strzelców tego meczu nosiło barwy Toronto. Andrea Bargnani miał 25, a Kyle Lowry 21 punktów.
  • Przegrywając jednym punktem, Raps spudłowali wszystkie pięć rzutów w ostatnich 20 sekundach. „Game-winnerem” pozostało trafienie Ramona Sessionsa na 28 sekund do końca.
  • Bobcats wygrali pięć z sześciu ostatnich meczów, ale nie najlepiej radzą sobie za linią trzech punktów. Dziś trafili zza niej tylko trzy z 19 prób. W pięciu ostatnich meczach Cats trafili 17 z 72 trójek. Rysie są pod tym względem najgorszą drużyną w lidze.
  • Bobcats po 10 meczach są 6-4. Wyrównali rekord organizacji w bilansie po dziesięciu pierwszych meczach. W całym poprzednim sezonie mieli siedem wygranych. Cats wygrali czwarty w tym sezonie mecz we własnej hali – mają w tej chwili dokładnie tyle samo zwycięstw w Charlotte, ile w 2011/12.
  • Charlotte jest 5-0 w meczach, które rozstrzygają się różnicą najwyżej 4 punktów.
  • Jeffrey Taylor rozegrał jeszcze lepszy mecz, niż przedwczoraj – miał 11 punktów, 6 zbiórek i 2 asysty – wszystkie liczby są jego nowymi rekordami kariery.
  • Jose Calderon wrócił na ławkę i rozdał tylko 4 asysty (w poprzednich sześciu spotkaniach miał średnio prawie 13 na mecz). Trafił jednak 400. trójkę w karierze.
  • Benowi Gordonowi do granicy 10000 punktów brakuje dokładnie stu.

San Antonio Spurs 112:100 Boston Celtics

• Trzy razy T – Tim Duncan, Tony Parker i Tiago Splitter – ta trójka zdobyła dziś 69 punktów na skuteczności 28-40. Cała drużyna Spurs trafiła aż 58,4% rzutów z gry (season-high). To najlepsza skuteczność rywala Celtics od 2007 roku. Boston po raz piąty w tym sezonie pozwolił rywalom na przekroczenie setki. W całym poprzednim sezonie C’s mieli tylko dziewięć takich meczów.
  • Splitter zdobył 19 punktów w drugiej połowie (7-7 FG, 5-5 FT). Ciekawostka – Brazylijczyk asystował po raz setny w karierze.
  • Duncan został najstarszym graczem, który w Bostonie zdobył 15 punktów i zebrał 15 piłek.
  • Rajon Rondo zdobył 18 z 22 swoich punktów po przerwie. Rozdał także 15 asyst. Był to 35. mecz „Wielkiej Serii Rondo”.
  • Celtics swoją jedyną piłkę w ataku zebrali dopiero na 1:28 do końca meczu. Wpadła ona w ręce Brandona Bassa. W ostatnich 25 latach tylko.. Spurs (2002) nie mieli w meczu żadnej ofensywnej zbiórki. Celtics przegrali tablice 25-41.
  • Danny Green trafił trójkę w 30. kolejnym meczu. To najdłuższa trwająca seria w lidze. Green po raz 50. w karierze wyszedł w pierwszej piątce.
  • W dwunastu ostatnich meczach Spurs-Celtics aż dziesięć razy wygrywali przyjezdni.
  • Duncan trafił 8800. rzut w karierze.
  • Leandro Barbosa rozegrał dziś 600. mecz w NBA. Oddał też rzut nr 6000.
  • Courtney Lee ma na koncie 299 występów w najlepszej lidze świata.
  • All-time: Spurs 42-38 Celtics

Washington Wizards 100:101 Atlanta Hawks OT

• Prowadzili dwoma punktami na cztery sekundy do końca czwartej kwarty – Devin Harris trafił dwa osobiste i mamy dogrywkę. W niej także prowadzili przed ostatnią akcją po świetnej akcji pick-n-pop zakończonej przez Kevina Seraphina. Trójkę trafił jednak Kyle Korver. Jak się okazało – były to zwycięskie punkty, bo dobitka Martella Webstera nie zmieściła się w czasie. Wizards byli naprawdę blisko wygranej, ale 0-10 stało się faktem.
  • Wizards są trzecią drużyną w historii, która przegraną po dogrywce przedłużyła swój fatalny start do min. 0-10. W 1994/95 Clippers po porażce w OT mieli 0-13, a Grizzlies w 2002 – 0-11.
  • Hawks wygrali trzeci mecz z rzędu oraz dziewiaty kolejny przeciwko Wizards we własnej hali.
  • Al Horford był bardzo blisko triple-double. Zabrakło mu jednej.. zbiórki. Zdobył 15 punktów, pobił rekord kariery z 10 asystami, ale zebrał „tylko” 9 piłek. Horford trafił tylko jeden z dziesięciu rzutów wolnych! Ostatnim graczem, który przy 10 próbach miał tak słabą skuteczność, był Shaq (2006). O’Neal w 2000 roku spudłował w jednym meczu wszystkie 11 osobistych. Z kolei Chris Dudley w 1990 trafił tylko jeden z 18 FT!
  • Horford zdobył 8 punktów z rzędu w pierwszej kwarcie, po czym spudłował 9 z 11 rzutów. W dogrywce trafił raz.
  • Trevor Ariza zebrał 15 piłek – to jego nowy rekord kariery. Wizards wygrali dziś zbiórkę 58-37.
  • Po raz pierwszy w tym sezonie zagrał Nene. Brazylijczyk zdobył 12 punktów z ławki.
  • Hawks w regulaminowym czasie gry zdobyli tylko dwa punkty drugiej szansy (Wizards 16), ale w dogrywce mieli cztery takie punkty (WAS 0).
  • Jeff Teague w prawie 46 minut nie popełnił żadnej straty.
  • Josh Smith zanotował 182. double-double w karierze. Na liście najlepszych pod tym względem Hawks jest czwarty. Kevin Willis miał 340. double-doubles dla Atlanty, Dan Roundfield 246, Walt Bellamy 213.
  • AJ Price przekroczył granicę 1000 punktów.
  • Shaun Livingston trafił 900. rzut w karierze.
  • Zaza Pachulia zebrał dziś piłkę nr 3500.
  • All-time: Wizards 133-142 Hawks

Milwaukee Bucks 106:113 Miami Heat OT

• Heat stracili całą 18-punktową przewagę, ale zdobyli sześć pierwszych punktów w dogrywce i wygrali. Do przedłużenia meczu o 5 minut mogło w ogóle nie dojść, gdyby Monta Ellis trafił trójkę w końcówce czwartej kwarty.
  • To nie był najlepszy dzień dla Ellisa i Brandona Jenningsa. Duet ten trafił tylko 13 z 41 rzutów z gry (2-13 3pt), pudłując pierwsze dziesięć. Ellis zdobył tylko 9 punktów (4-16). Jennings spisał się trochę lepiej, notując 19 punktów, 7 zbiórek, 6 asyst, 5 przechwytów i zero strat w prawie 50 minut gry.
  • Wielka Trójka Heat miała razem 80 punktów, 31 zbiórek i 13 asyst. Ray Allen dodał 17 oczek.
  • Dwyane Wade wrócił do gry i zdobył 28 punktów.
  • Chris Bosh miał dziś 24 punkty oraz 18 zbiórek – to jego najlepszy wynik w barwach Heat.
  • Po raz 15. każdy gracz Big 3 przekroczył 20 punktów. Heat są 13-2 w tych meczach, wygrali dziesięć ostatnich.
  • Bucks oddali aż 109 rzutów. Heat – o 23 mniej.
  • Udonis Haslem został najlepszym zbierającym w historii Miami Heat. Wyprzedził dziś Alonzo Mourninga. Ma na koncie 4814 zbiórek. Z takim dorobkiem jest 236. zbierającym wszechczasów.
  • John Henson zdobył dziś 17 punktów i 18 zbiórek jako rezerwowy. Oba wyniki to jego nowe rekordy. Ostatnim graczem, który z ławki miał 17/18, był Kevin Love (2010). Basketball-reference nie odnotowało w poprzednich 27 latach żadnego takiego przypadku wśród Bucks. Jeszcze jedno – po raz ostatni 17/18 w 27 minut gry (bo tyle rozegrał Henson) zanotował Jayson Williams (1995, także vs. Heat).
  • Samuel Dalembert trafił dziś pierwszą trójkę w karierze. Wcześniej bez skutku oddał 10 rzutów za trzy.
  • LeBron James po raz 700. w karierze wyszedł w pierwszej piątce.
  • All-time: Bucks 33-55 Heat. Kozły wygrały tylko 37,5% meczów z Miami – gorszy procent zwycięstw mają tylko przeciwko Lakers.

Los Angeles Clippers 111:117 Oklahoma City Thunder OT

• Kevin Durant zdobył 35 punktów, z czego aż 17 w czwartej kwarcie i w dogrywce. Trafił 19 z 21 rzutów wolnych. Tylko raz miał więcej trafień z linii – w 2009 roku przeciwko.. Clippers (24).
  • W dogrywce punkty dla Thunder zdobywali tylko Durant (9) i Westbrook (6).
  • Obrona Clippers skupiła się na Chrisie Paulu, który zdobył tylko 9 punktów (2-14 FG).
  • CP3 miał mniej punktów niż Hasheem Thabeet, który wyrównał swój rekord kariery (10). Tanzańczyk trafił 100 rzutów wolnych w karierze.
  • Clippers po raz ósmy z rzędu zatrzymali rywali na 46% skuteczności z gry. Thunder byli blisko (45,6%), ale i tak wygrali, głównie dzięki 34-39 z linii rzutów wolnych.
  • Jamal Crawford zdobył 20 punktów z ławki. Trafił wszystkie cztery rzuty wolne, przedłużając swoją serię do 29 trafień z rzędu. W kwietniu trafił 37 z rzędu. Crawford zanotował także 4400. trafienie z gry w karierze.
  • CP3 zebrał dziś 2200. piłkę w karierze. Na pocieszenie.
  • Serge Ibaka przekroczył granicę 1600 zbiórek.
  • Nick Collison zdobył dziś punkt nr 4200 w 600. meczu.
  • All-time: Thunder 7-9 Clippers

Chicago Bulls 89:93 Houston Rockets

• Bulls przegrali trzy mecze z rzędu po raz pierwszy w erze Thibsa. Rockets podobną serię przełamali właśnie tą wygraną.
  • James Harden zdobył 28 punktów i miał 5 steali (wyrównany career-high). Trafił on ponad połowę rzutów po raz pierwszy od świetnego początku sezonu (82 pkt w dwóch pierwszych meczach).
  • Chandler Parsons zanotował swoje czwarte DD w pięciu ostatnich meczach. 13 zbiórek to jego rekord kariery.
  • Nate Robinson pobił rekord sezonu i zdobył 21 punktów. Aż 13 zaaplikował w czwartej kwarcie.
  • Luol Deng zdobył 19 punktów, ale po przerwie trafił tylko 3 z 14 rzutów.
  • Była to 33. z rzędu wygrana Rockets w meczu, w którym zatrzymali oni rywali na mniej niż 90 punktach. Jeszcze nigdy w historii Houston nie było takiej serii.
  • Rakiety wygrały mimo popełnienia aż 23 strat.
  • Bulls nie stracili 100 punktów po raz pierwszy w pięciu ostatnich meczach.
  • Kirk Hinrich wreszcie przekroczył granicę 8000 punktów w karierze.
  • Nate Robinson rozdał 1300 asyst w karierze.
  • All-time: Bulls 64-61 Rockets

Denver Nuggets 101:94 Minnesota Timberwolves

• Nuggets odrobili 17 punktów straty. Wolves nie pomógł nawet powracający Kevin Love i jego 34 punkty oraz 14 zbiórek. Wilki przegrały trzy ostatnie mecze, wszystkie u siebie.
  • Love rozpoczął swój powrót od zdobycia w pierwszej kwarcie 16 punktów i zebrania 6 piłek.
  • Bryłki były przed tym meczem najgorszą drużyną w NBA pod względem skuteczności FT, ale dziś wzniosły się na wyżyny i trafiły 22 z 26 osobistych.
  • W come-backu z pewnością pomogła świetna po przerwie defensywa Denver. Minnesota zdobyła 32 punkty w drugiej kwarcie, natomiast po przerwie – 36 na skuteczności 27,3%.
  • Andre Miller wszystkie 11 punktów zdobył w czwartej kwarcie.
  • Andre Iguodala zebrał dziś 3000. w karierze piłkę w obronie.
  • Ty Lawsonowi brakuje tylko jednego oddanego rzutu z gry do osiągnięcia 2000.
  • JaVale’mu McGee z kolei do dobicia do 2500 punktów potrzeba czterech.
  • All-time: Nuggets 61-38 Wolves

New York Knicks 111:114 Dallas Mavericks

• Knicks przegrali po raz drugi w tym sezonie.
  • Carmelo Anthony zdobył 23 punkty, ale spudłował na 3 sekundy do końca rzut mogący dać Knicks prowadzenie i najprawdopodobniej wygraną.
  • OJ Mayo oraz Vince Carter zdobyli razem 52 punkty. Na szczególną pochwałę zasługuje VC, który zdobył 11 pierwszych punktów Dallas w drugiej kwarcie (3 trójki), co było tylko wstępem przed jeszcze lepszą czwartą odsłoną (14 pkt).
  • Jason Kidd przeciwko swojej byłej drużynie zdobył 17 punktów (5-8 3pt), 6 zbiórek, 5 asyst i 5 przechwytów. Inny były Maverick, Tyson Chandler, zdobył 21 punktów (8-9 FG) i miał 13 zbiórek.
  • Dallas zdobyło 65 punkty po przerwie.
  • Przed tym meczem Knicks pozwalali w czwartych kwartach na 18.7 pkt na skuteczności 35%. Dziś Mavs w ostatnich 12 minutach zdobyli 30 punktów, trafiając 45% rzutów z gry oraz 4 na 6 trójek.
  • Obie drużyny były gorące zza łuku. Razem Knicks i Mavericks trafili 28 z 60 trójek.
  • Nowojorczycy popełnili 14 strat, z czego 7 należało do Anthony’ego. Tyle samo turnoverów mieli Mavericks, przy czym tylko trzy z nich miały miejsce w drugiej połowie.
  • Po raz pierwszy w tym sezonie Knicks nie popełnili mniej strat od swoich rywali. Po 10 meczach mają 58 TO mniej od przeciwników, to ich najlepszy wynik odkąd w NBA notuje się straty (1970).
  • Troy Murphy wyszedł w pierwszej piątce po raz pierwszy od 2010 roku.
  • Był to 999. mecz Cartera w NBA.
  • Dallas miało 25 bloków w dwóch poprzednich meczach, natomiast dziś – tylko jeden, z ręki Chrisa Kamana.
  • All-time: Knicks 31-33 Mavericks

Portland Trail Blazers 87:114 Phoenix Suns

• Marcin Gortat zdobył 22 punkty (11-14 FG) i 7 zbiórek, a Suns wygrali 27 punktami i przerwali trzymeczową serię porażek. Polak pobił rekord sezonu w punktach w zaledwie trzech kwartach.
  • Markieff Morris i Shannon Brown wskoczyli do pierwszej piątki w ostatniej chwili. Zdobyli 29 punktów.
  • Wszyscy starterzy Blazers przekroczyli próg double-digits, ale ich ławka zdobyła zaledwie 13 punktów. Poza tym PTB popełnili 20 strat.
  • Znów wyróżniał się debiutant Damian Lillard, który zdobył 24 punkty. Rookie jest najlepszym strzelcem oraz najlepszym asystującym Blazers. Jest pierwszym debiutantem od 1971/72 (Sidney Wicks) graczem, który jest liderem PTB w punktach, pierwszym od 1980/81 (Kelvin Ramsey), który przewodzi drużynie w asystach oraz pierwszym od 1970/71 (Geoff Petrie), który łączy oba osiągnięcia.
  • Suns trafili 59,7% rzutów, po raz pierwszy przekraczając granicę 50%.
  • Słońca zdobyły aż 54 punkty z pomalowanego, zatrzymując Portland na 24.
  • Blazers nie wygrali w Phoenix od grudnia 2010 roku. W ostatnich 14 spotkaniach na terenie Suns przegrali 12 razy.
  • Phoenix wygrali drugi mecz z drużyną z bilansem +50%.
  • All-time: Suns 112-90 Blazers

Los Angeles Lakers 97:113 Sacramento Kings

• Kings przegrali pięć poprzednich meczów, by dziś zaskoczyć wszystkich i pewnie pokonać Lakers.
  • Królowie zdobyli aż 40 punktów w czwartej kwarcie.
  • Kobe Bryant zdobył 38 punktów, ale duet Dwight Howard – Pau Gasol dodał zaledwie 15 oczek.
  • Aaron Brooks w pierwszej połowie nie trafił żadnego z trzech rzutów, by w trzeciej kwarcie obudzić się i zdobyć 11 punktów (4-5 FG).
  • DeMarcus Cousins miał 7 punktów i 8 zbiórek. Przed przerwą spudłował wszystkie sześć rzutów z gry.
  • Taka ciekawostka, Sacto wygrało także wszystkie trzy mecze przedsezonowe z Lakers.
  • Kings wygrali i wcale nie potrzebowali do tego taktyki w stylu 'hack-a-Shaq’. Dwight Howard trafił trzy z czterech rzutów wolnych, przy czym po raz pierwszy na linii stanął w połowie czwartej kwarty.
  • Jodie Meeks zdobył 15 punktów w 16 minut. Obie liczby to jego rekordy w barwach Lakers. W ostatnich pięciu latach jest to trzeci przypadek, by Jeziorowiec zdobył 15 punktów w 16 minut. W 2011 roku sztuki tej dokonał Shannon Brown, natomiast w 2007 – Sasha Vujacic.
  • Tyreke Evans zanotował 1000. zbiórkę w karierze.
  • Lakers 262-143 Kings

Brooklyn Nets 93:102 Golden State Warriors

• Stephen Curry i Klay Thompson zdobyli razem 48 punktów (17-32). Szczególnie cieszy postawa tego drugiego, który po 2-14 w ostatnim meczu oraz 29% skuteczności w ostatnich sześciu wrócił na dobre tory (10-19 FG).
  • Curry spudłował rzut wolny w drugiej kwarcie – tym samym jego seria dobiegła końca na 32 trafieniach z rzędu.
  • Nieco gorzej wiodło się Deronowi Williamsowi (4-12 FG, 0-5 3pt), który zdobył tylko 9 punktów.
  • Piąte double-double z rzędu zanotował David Lee (20/13).
  • Warriors wygrali zbiórkę 43-35. Są 7-0, gdy są na tablicach lepsi od rywali. Jeśli nie – przegrywają (0-5).
  • GSW po raz pierwszy w tym sezonie wygrali mecz, w którym nie prowadzili po pierwszej połowie. Wcześniej przegrali pięć takich meczów.
  • Joe Johnson trafił 1300. trójkę w karierze.
  • Nets 34-43 Warriors

Uff.. wszystkie 14 meczów opisane. Do soboty, bo dzisiejszej nocy NBA odpoczywa.

Komentarze do wpisu: “Ciekawostki statystyczne – 22 listopada

1. Super wpis jak zawsze, na pewno jest to bardzo czasochłonne, więc tym bardziej szacun za te artykuły :)