Ciekawostki statystyczne – 19 listopada

Indiana Pacers 76:88 New York Knicks

• Knicks wciąż idą jak burza – było to ich siódme zwycięstwo w tym sezonie. Są najlepszą drużyną na Wschodzie. Pacers z kolei, cały czas bez Danny’ego Grangera, przegrali trzy z czterech ostatnich meczów.
  • Raymond Felton rozdał 8 asyst, nie popełniając żadnej straty. Ostatnim graczem Knicks, który dokonał tej sztuki, był Baron Davis (luty 2012).
  • Carmelo Anthony zdobył 26 punktów i zebrał 9 piłek. W ośmiu meczach w tym sezonie tylko raz nie dobił do granicy 20 punktów. We wszystkich czterech meczach u siebie nie schodził poniżej 25 punktów – został pierwszym graczem w historii Knicks z takim wyczynem w czterech pierwszych spotkaniach we własnej hali.
  • Pacers zdobyli w pierwszej połowie zaledwie 30 punktów.
  • Indiana przegrała mimo posiadania lepszej skuteczności (39,4% – 36,7%), ponieważ aż 19 razy traciła piłkę. Knicks popełnili tylko 8 strat. Po raz piąty w tym sezonie NYK mieli mniej niż 10 turnoverów. W całym poprzednim sezonie mieli tylko cztery takie mecze.
  • Paul George zdobył 20 punktów – po raz drugi w tym sezonie.
  • Roy Hibbert trafił dziś tylko 3 z 10 rzutów z gry. Środkowy Pacers, który w poprzednich play-offach zaskakiwał, w tym sezonie ma bardzo słabą skuteczność na poziomie 37,2%. Nieskuteczny był dziś także startujący back-court Indiany. George Hill i Lance Stephenson rozdali razem co prawda 11 asyst, ale zdobyli tylko 11 punktów (4-16 FG).
  • Rasheed Wallace nie zdobył żadnego punktu w pierwszej połowie, ale po przerwie zaszalał i zdobył dziewięć. Sheed miał 7 zbiórek.
  • David West rozdał 1200. asystę w karierze.
  • Tyson Chandler oddał 4000. rzut w karierze.
  • All-time: Knicks 85-69 Pacers

Orlando Magic 86:97 Toronto Raptors

• Raptors wygrali drugi mecz na własnym parkiecie. Magic przegrali sześć z siedmiu ostatnich spotkań.
  • DeMar DeRozan miał dziś 20 punktów i 9 zbiórek. Gdyby zebrał jeszcze jedną piłkę, po raz drugi w karierze zanotowałby występ na poziomie 20/10.
  • Aż 18 asyst rozdał Jose Calderon. Do rekordu kariery zabrakło jednej. To największa liczba asyst rozdana przeciwko Magic od 2009 roku (Steve Nash). Przed Kanadyjczykiem dokonał tego Robert Pack w… 1997. 18 asyst to najlepszy wynik w tym sezonie dla zawodników nienazywających się Rajon Rondo (ktory rozdał dzień wcześniej 20 asyst w meczu z.. Raps).
  • Calderon miał tyle samo asyst co cała drużyna Magic. Został trzecim graczem, który w tym sezonie dokonał podobnego wyczynu (Chris Paul, Darren Collison).
  • Do Hiszpana należało 18 z 22 asyst zespołu, co stanowi 81,8% – to nowy rekord organizacji. Poprzedni – 80% – należał do Damona Stoudamire’a (8 z 10, 1996).
  • Calderon rozegrał skuteczną pierwszą połowę (3-3 FG, 2-2 3pt) w przeciwieństwie do Jameera Nelsona (0-5 FG, 2 TO).
  • Amir Johnson zdobył 14 z 15 punktów w czwartej kwarcie. Calderon z kolei rozdał w niej aż 10 asyst! Toronto wygrało ostatnią odsłonę 30:17.
  • W starciu ławek wygrali rezerwowi Raptors (34-28), którzy aż 24 punkty (ORL 9) zdobyli w czwartej kwarcie.
  • Andrew Nicholson został czwartym urodzonym w Toronto graczem, który zagrał mecz w Air Canada Centre (Magloire, T. Thompson, C. Joseph).
  • Jameer Nelson przechwycił 500. piłkę w karierze.
  • All-time: Magic 34-27 Raptors

Cleveland Cavaliers 79:86 Philadelphia 76ers

• Evan Turner miał 19 punktów, 9 asyst i 6 zbiórek – taka linijka pojawia się w jego game-logu po raz pierwszy w karierze. Pobił rekord kariery w asystach.
  • Turner oraz Nick Young byli dziś bardzo skuteczni. Pierwszy trafił 8 z 12 rzutów z gry, drugi natomiast na sześć prób pomylił się tylko raz.
  • Cavaliers przegrali szósty mecz z rzędu, począwszy od bilansu 2-2.
  • Sixers ograniczyli Cleveland do skuteczności 35,7%. Philly jest 4-0 w meczach, w których ich rywale trafiają maksymalnie dwie piąte swoich rzutów. 6-0, gdy prowadzą przed czwartą kwartą.
  • Anderson Varejao zanotował 14 punktów i 15 zbiórek, Tristan Thompson 14 i 13 (8 w ataku). Po raz ostatni dwóch graczy Cavaliers zanotowało w jednym meczu 14/13 w lutym 2011 roku (Hickson, Jamison).
  • Dion Waiters i Kyrie Irving spudłowali 21 z 27 rzutów. W poprzednich meczach zdobywali oni łącznie 39.1 ppg, co było najlepszym wynikiem wśród startujących back-courtów w całej lidze. Irving po raz pierwszy w 2012/13 zszedł poniżej 15 punktów.
  • Szóstki wygrały sześć ostatnich spotkań z Kawalerzystami.
  • 79 punktów Cavs w tym meczu to najgorszy ich wynik w tym sezonie. Z drugiej strony – po raz pierwszy od meczu otwarcia (z Wizards zresztą) nie dali rzucić sobie 100 punktów.
  • Turner ma na koncie dokładnie 200 trafionych rzutów wolnych.
  • Alonzo Gee popełnił 200. stratę w karierze. Z 17 punktami był najlepszym strzelcem zespołu.
  • Jason Richardson po raz 800. wyszedł w pierwszej piątce.
  • All-time: 76ers 98-87 Cavaliers

Brooklyn Nets 99:90 Sacramento Kings

• Kings przegrali piąty mecz z rzędu, natomiast Nets piąty kolejny mecz wygrali.
  • Królowie przegrali 9 punktami. Dokładnie tyle samo stracili dziś na linii rzutów wolnych (10-19).
  • Problemem były także straty. Sacto popełniło ich aż 17 przy dziesięciu Brooklynu. Co ciekawe, tyle strat Kings mieli przy tylko 13 asystach, natomiast Nets rozdali ich aż 22. W pierwszej połowie koszykarze Sacramento mieli tylko cztery asysty przy 19 trafieniach.
  • Andray Blatche zdobył 22 punkty na skuteczności 11-12 (9-9 przed przerwą) w mniej niż 20 minut. Ostatnim tak skutecznym graczem, który w tak krótkim czasie zdobył min. 22 punkty był Devin Harris w 2005 roku (22 pkt w 17 min, 8-8 FG). Henry James w 1997 roku w 10 minut zdobył 24 punkty. Tego to nawet w My Playerze bym nie zrobił.
  • Marshon Brooks z kolei w 12 minut zdobył 14 punktów. Ostatnim graczem Nets, który dokonał takiego wyczynu, był Aaron Williams (2002). Więcej przypadków związanych z Nets basketball-reference nie znajduje.
  • Zarówno Blatche, jak i Brooks (razem 16-18 FG!), zaczynali ten mecz na siedząco. Ławka Nets pokonała swoich królewskich odpowiedników 52-26. W pierwszej połowie rezerwowi Brooklynu zdobyli 34 z 54 punktów zespołu.
  • DeMarcus Cousins zdobył 11 z 29 punktów w czwartej kwarcie. Joe Johnson zaś trafił tylko jeden z dziesięciu rzutów z gry.
  • John Salmons rozegrał swój 350. mecz w pierwszej piątce. Poza tym ma na koncie dokładnie 19500 minut.
  • All-time: Nets 32-44 Kings

Golden State Warriors 109:119 Oklahoma City Thunder

• Kevin Durant (25/13/10) zanotował pierwsze triple-double w karierze. Dokonał tej sztuki w swoim 391. meczu. Durant oraz Dirk Nowitzki są jedynymi grającymi zawodnikami, którzy swoje pierwsze triple-double zanotowali po przekroczeniu granicy 10000 punktów.
  • 10 asyst to jego rekord kariery.
  • KD już przed przerwą miał double-double (13/10), po raz drugi w tym sezonie. W poprzednich latach dokonał tej sztuki tylko raz.
  • Russell Westbrook po raz trzeci w tym sezonie rzucił 30 punktów (12-22 FG). Rozdał 7 asyst i miał 5 steali. Przekroczył tym samym granicę 500 przechwytów.
  • 23 punkty dorzucił Kevin Martin (5-7 3pt). Thunder trafili w tym meczu 13 trójek na 20 (6-9 przed przerwą).
  • Thunder po raz pierwszy w tym sezonie pozwolili rywalom na trafienie więcej niż 50% rzutów. Warriors trafili prawie 53%. Co ciekawe, Wojownicy aż 58 punktów zdobyli z pomalowanego, natomiast OKC – tylko 32. Thunder jednak mieli przewagę w szybkich punktach (26-12) oraz w punktach drugiej szansy (14-7).
  • Po spudłowaniu 7 spośród ośmiu pierwszych rzutów Warriors trafili 11 z 15 kolejnych.
  • Zarówno Warriors, jak i Thunder, w aż siedmiu poprzednich meczach zatrzymywali rywali na max. 44%. Tylko Bulls mogą się pochwalić takim osiągnięciem w tym sezonie.
  • David Lee (19 pkt, 10 zb) oddał 5500 rzutów z gry w karierze. Trafił 2950. Po raz 350. wyszedł w S5.
  • GSW przegrali siódmy z rzędu mecz w Oklahomie oraz piąty z rzędu mecz z Thunder.
  • All-time: Warriors 4-11 Thunder

Boston Celtics 83:103 Detroit Pistons

• O, to jest niespodzianka. Pistons wygrali drugi mecz w sezonie. Celtics wygrali cztery z pięciu poprzednich meczów, ale też rozgrywali czwarty mecz w 5 dni.
  • Detroit trafiło aż 54,2% rzutów. Kolejny świetny mecz zagrał Greg Monroe (20 pkt, 13 zb), który zdobył po 8 punktów w pierwszej i ostatniej kwarcie. Po raz drugi z rzędu sześciu graczy Detroit miało min. 10 punktów – to pierwsza taka sytuacja od marca 2011.
  • Celtics z kolei rozdali tylko 12 asyst, popełniając 17 strat.
  • Rajon Rondo był bliski przerwania swojej wielkiej serii, przedłużył ją co prawda do 34 meczów z rzędu, ale ledwo dobił do progu 10 asyst. Dopiero po raz drugi podczas tej wielkiej serii po trzech kwartach miał sześć lub mniej asyst. Przy tym aż sześć razy tracił piłkę.
  • Dzięki tej wygranej Pistons uniknęli trzeciego w historii startu na poziomie 1-10 (1962/63, 1980/81).
  • Leandro Barbosa ma w tej chwili na koncie 599 występów i 5999 oddanych rzutów.
  • Tay Prince trafił dokładnie 3800 rzutów w karierze.
  • Celtics zdobyli w drugiej i trzeciej kwarcie tylko 12 koszy (32 punkty) na skuteczności 31,6%.
  • All-time: Pistons 126-227 Celtics

Chicago Bulls 94:102 Portland Trail Blazers

• Blazers wygrali trzeci mecz z rzędu. Stracili jednak całą 15-punktową przewagę i w czwartej kwarcie raz jeszcze musieli udowadniać swoją wyższość.
  • Blazers mieli aż sześciu graczy z double-digits – po raz pierwszy w tym sezonie.
  • Bulls przegrali drugą kwartę 13:28 i w efekcie – drugi mecz z rzędu.
  • Joakim Noah zdobył 16 punktów, zebrał 15 piłek i rozdał 8 asyst. Był liderem zespołu w tych trzech kategoriach. Ostatnim Bykiem z 16/15/8 był.. Scottie Pippen! (1994).
  • Nicolas Batum trafił w tym meczu 5 trójek, po dziesięciu meczach ma już 31 trafień za trzy. Ostatnim graczem Blazers, który miał 30 trójek po 10 pierwszych spotkaniach, był Cliff Robinson (1995).
  • Po bardzo dobrym występie przeciwko Clippers Carlos Boozer dziś trafił tylko dwa z ośmiu rzutów, kończąc mecz z 4 punktami i 3 zbiórkami w 22 minuty. Popełnił 2000. faul w karierze.
  • LaMarcus Aldridge zdobył 15 punktów przed przerwą, po przerwie – tylko trzy, będąc krytym przez Noaha.
  • Damian Lillard zdobył dziś 16 punktów. Jego średnie wynoszą 19 ppg i 6.1 apg. Ostatnim debiutantem z takimi wynikami po 10 pierwszych meczach był Isiah Thomas (1981).
  • Obie drużyny mają teraz bilans 5-5.
  • Kirk Hinrich potrzebuje tylko jednego punktu do osiągnięcia granicy 8000 zdobytych w karierze.
  • All-time: Blazers 53-58 Bulls

Houston Rockets 108:119 Los Angeles Lakers

• Kobe Bryant (22/11/11) zanotował 18. triple-double w karierze i pierwsze od ponad dwóch lat. Już po pierwszej kwarcie Kobe miał 11 punktów, 7 zbiórek i 5 asyst.
  • Lakers rzucili 40 punktów (17-23 FG) w pierwszej kwarcie. 119 punktów to ich rekord sezonu. Po raz pierwszy w 2012/13 Lakers wyszli ponad próg 50% zwycięstw. Wygrali cztery z pięciu ostatnich meczów.
  • Jeremy Lin trafił tylko dwa z dziewięciu rzutów. Jego skuteczność w tym sezonie wynosi 35,5%. Jeszcze ani razu w tym sezonie nie miał skuteczności lepszej niż 50%.
  • Darius Morris zdobył 12 punktów, to jego nowy rekord kariery.
  • Chandler Parsons zdobył 24 punkty na rewelacyjnej skuteczności (8-10, 4-5 3pt).
  • Dwight Howard zdobył 28 punktów i zebrał 13 piłek. Dla Lakers zdobył już dokładnie 200 punktów.
  • Pau Gasol zdobył swoj 15000. punkt w karierze jako dziesiąty gracz urodzony poza USA w historii ligi. Rozegrał swój 800. mecz w S5 w karierze.
  • All-time: Lakers 131-64 Rockets

Komentarze do wpisu: “Ciekawostki statystyczne – 19 listopada

1. To co Kobe wyprawia w tym sezonie, to jest jakaś poezja koszykówki :)

Chłop ma na karku 34 lata a wciąż dominuje w tej lidze , jak by miał ich 24-25..Świetny ma ten sezon, aż oczy się błyszczą , gdy się patrzy na to z jaką gracją ten gość gra…

Osobiście patrząc tylko na grę jednego zawodnika w tej lidze mogę przy okazji powspominać piękne mecze Mj’a , tym zawodnikiem jest Bryant…Graj chłopie jak najdłużej, bo twoja gra , to miód na serca kibiców, którzy kochają koszykówkę :)