Mehmet Okur kończy karierę

Mehmet Okur ogłosił dzisiaj, że w wieku 33 lat zdecydował zakończyć karierę koszykarską. Skrzydłowy pochodzący z Turcji grał w NBA przez 9 lat notując statystyki na poziomie 13,5 punktów i 7 zbiórek średnio w 634 meczach w lidze. Grał w takich drużynach jak Pistons, Jazz i Nets. 460 razy zaczynał mecz w pierwszej piątce.

W zeszłym sezonie Okur grał w tureckiej drużynie Telekom Ankara zdobywając 12.5 punktów i 8.2 zbiórek nam mecz. Gdy skończył się lockout w NBA, Okur wrócił do ligi gdzie zagrał 17 meczy w koszulce Nets.


Powodem decyzji o zakończeniu kariery są powracające kontuzje, które przeszkadzały zawodnikowi przez ostatnie 3 lata.

 „Chcę podziękować mojej rodzinie, moim trenerom, kolegom z drużyny, ludziom którzy wpłynęli na moją karierę. Chcę jeszcze podziękować moim fanom, którzy zawsze mnie wspierali.” Powiedział Mehmet Okur.

Adam Wiśniewski

Fan NBA i Miami Heat od 2006 roku, kiedy to D-Wade (mój ulubiony zawodnik) zdobył pierwszy tytuł. Z niegrających już zawodników jestem wielkim fanem Iversona. Obecnie staram się z dnia na dzień polepszać swoją grę. Wciąż czeka na telefon od menadżera drużyny z NBA.

2 komentarze

  1. Jordan napisał(a):

    Szkoda chłopa, ogólnie zawsze mi smutno gdy widzę jak kolejni zawodnicy kończą karierę. Najbardziej przykro było mi gdy zrezygnowal Dooling. Pewnie kibice od wielu lat do tego przywykli ale ja jestem fanem NBA od 2 lat i każdy zawodnik od LeBrona po Cardinala czy Scalabrine są dla mnie częścią tego co kocham, dzięki Mehmet, powodzenia w życiu!

  2. hejta napisał(a):

    w dupie to mam

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *