Gerald Henderson i Gerald Wallace kontuzjowani

Kolejni zawodnicy doznali kontuzji, które uniemożliwiają im grę w najbliższych meczach. Zacznijmy od zawodnika z wyjściowej piątki Charlotte Bobcats. Gerald Henderson będzie niezdolny do gry przez najbliższe 2-4 tygodnie. Powodem takiej przerwy jest skręcona lewa kostka.

Henderson, najlepszy strzelec Bobcats z zeszłego sezonu skręcił kostkę w sobotnim przegranym meczu przeciwko Dallas Mavericks. Drużyna początkowo myślała, że to niegroźny uraz, ale kontuzja okazała się poważniejsza i będzie wymagała przerwy.

W dwóch pierwszych meczach Gerald Henderson zdobywał średnio 12.5 punktów, 3 przechwyty, 2.5 asysty i 2 zbiórki w 28 minut przebywania na parkiecie. Miał 18 punktów w meczu otwierającym sezon przeciwko Pacers. Kandydatami do zajęcia miejsca Hendersona w wyjściowym składzie są teraz Ramon Sessions i Ben Gordon.

Gerald Wallace z Brooklyn Nets także ma skręconą kostkę. Doznał tej kontuzji w sobotę w zwycięskim  meczu z Toronto Raptors. Wallace już odpuścił wczorajszy mecz z Timberwolves, a jego występ w następnym spotkaniu też jest niepewny.