Mavs dodają do składu kolejnego weterana.

Najpierw Eddy Curry, a teraz Troy Murphy. Mimo ,że media spekulowały na temat przejścia do byłych Mistrzów NBA wolnego na rynku, Kenyona Martina, to Mark Cuban i Rick Carlisle zdecydowali, iż to 32-letni silny skrzydłowy zalepi lukę po kontuzjowanym Dirku Nowitzkim.

Jak wiecie Dirk będzie pauzował przez 5 najbliższych tygodni po zabiegu artroskopii kolana, a jego minuty na parkiecie będzie wypełniał Elton Brand. Na domiar złego kolejne problemy zdrowotne ma walczący z bólami pleców Chris Kaman. W tym wypadku szefostwo klubu zdecydowało się na gracza, który w przeszłości współpracował już z Rickem Carlisle w Indianie.

Murphy, poprzedni sezon spędził w składzie Los Angeles Lakers, notując przeciętne 3.2pkt i 3.2zb spędzając przy 16 minutach w grze. Numer 14 draftu do Golden State Warriors z 2001 roku rozważał w międzyczasie również opcję grania w Europie m.in. dla Maccabi Tel Aviv. Teraz jednak zajmie on miejsce w szeregach Mavs i zwolnionego z powodów dyscyplinarnych, Delonte Westa. 

Po przygodach w Oakland, Indianapolis, New Jersey, Bostonie i Los Angeles, Dallas będzie 6 miejscem do grania dla ‚Murpha‚. Najlepsze momenty swojej kariery spędził on wśród Warriors oraz Pacers notując średnie na poziomie double – double w punktach i zbiórkach. Takich sezonów, z wysokimi notami, podczas 12 lat zawodowej kariery miał on dotychczas 5.

Woy

Największy i najstarszy Dinozaur na Enbiej.pl, współtwórca strony. Fan koszykówki z końcówki lat '80-tych oraz początku lat '90-tych ; show-time Lakersów czy mocnej defensywy Pistons oraz Knicks. Kibic Chicago Bulls oraz Magica Johnsona czy Scottiego Pippena.

2 komentarze

  1. mac_3 pisze:

    Jako fan Lakers doskonale pamiętam Murphy’ego… Pamiętam, że był w kadrze zespołu… i był też wielkim niewypałem…

  2. larry pisze:

    Hmm jakby „kiełbasa” ( z kobe) tyle nie rzucał może miałby lepsze statystyki :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *