Rewelacyjny debiut Hardena

Lepszego debiutu w barwach Rockets James Harden chyba nie mógł sobie wymarzyć. Sam zawodnik był najlepszym  w swojej ekipie, a jego zespół pokonał Detroit Pistons 105 – 96. Spotkanie w The Palace of Auburn Hills można określić dwoma słowami – „Harden Show”.

James Harden przebywał na parkiecie 44 minuty. W tym czasie zdobył 37 pkt, 12 asyst oraz zebrał 6 piłek. W całym spotkaniu oddał 25 rzutów z czego trafił 14 razy. Na dziesięć prób rzutów trzypunktowych cztery z nich doszły do celu.  Właśnie takiego Hardena potrzebowała drużyna Houston Rockets. Prawdziwego lidera, który pociągnie zespół do przodu w ofensywie. Właśnie takiej roli potrzebował James Harden, aby poczynić krok w przód w swojej karierze. Jak na razie wszystko to wygląda bardzo dobrze …

Wróćmy jednak do samego spotkania. Pierwsze punkty w meczu zdobył … James Harden z rzutu wolnego, chociaż pierwszego nie trafił to otworzył wynik meczu. Pierwsza kwarta miała bardzo wyrównany przebieg. W zespole z Detroit bardzo dobrze funkcjonowali wysocy gracze. Greg Monroe i Jason Maxiell, którzy zarówno punktowali jak i walczyli na desce. Zaskoczeniem było pojawienie się w wyjściowym składzie Rakiet Marcusa Morrisa, który mało grał w meczach przedsezonowych i to raczej Terrence Jones czy nawet Greg Smith byli faworytami do zastąpienia kontuzjowanego Patricka Pattersona.

Bardzo wyrównana gra toczyła się praktycznie przez pierwsze 24 minuty. O ile pod koniec pierwszej kwarty zarysowałą się lekka przewaga Rakiet, to w drugiej „Tłoki” za sprawą Brandona Knighta objęły trzypunktowe prowadzenie. Do przerwy gospodarze prowadzili 58-55.

W trzecią kwartę lepiej weszli gracze Rockets, którzy po punktach Jeremy Lina oraz Jamesa Hardena zaliczyli 10 kolejnych punktów. W tym momencie właśnie gwiazda Hardena zaczynała dopiero świecić. Pistons jednak nie zamierzali się łatwo poddawać i szybko dogonili wynik wychodząc następnie na prowadzenie. Świetna gra Knight’a oraz dwie trójki z rzędu debiutanta Kima Englisha pozwoliły graczom z miasta General Motors na objęcie blisko 10 pkt przewagi.

Po trzeciej odsłonie meczu Detroit prowadziło 81 – 72 i kiedy już powoli się wydawało, że debiut Hardena nie okaże się zbyt udany … sam Harden przebudził się. Punktował po wejściach pod kosz jak i po celnych rzutach z dystansu. Świetną formę strzelecką zaprezentował także Carlos Delfino. Argentyńczyk w ostatniej kwarcie trafił cztery razy za trzy punkty. Ich zespół rozpoczął czwartą kwartę runem 25 – 6, dzięki czemu zyskał sporą przewagę, która utrzymała się już do końca spotkania. Tak więc Harden może być zadowolony, bowiem jego nowa drużyna wygrała 105 – 96, a on sam zaliczył świetny mecz będąc czołową postacią w swoim zespole.

Prócz Hardena w Rockets dobrze spisał się Carlos Delfino. Zdobył on 15 punktów, z czego wszystkie rzutami zza linii 7,24 m. (5 celnych na 6 prób). Udane zawody zaliczył także Jeremy Lin, który w swoim dorobku zapisał 12 pkt oraz 8 asyst.