Rakiety redukują liczbę graczy w kadrze

Władze Houston Rockets zdecydowały się na zwolnienia kilku graczy, gdyż ich dotychczasowa kadra przewyższała liczbę piętnastu koszykarzy. Ofiarami redukcji osobowych w zespole z Teksasu padli Shaun Livingston, Jon Brockman, Gary Forbes, JaJuan Johnson  oraz pozyskany kilka dni temu w wymianie z Oklahoma City Thunder Lazar Hayward.

W zespole Rakiet pozostali natomiast między innymi Scott Machado, Toney Douglas oraz Greg Smith. Dwaj pierwsi będą z pewnością alternatywą dla Jeremy Lina, którego forma w nadchodzącym sezonie jest wielką niewiadomą i dobry backup na tej pozycji będzie Rockets bardzo potrzebny.  Obaj zawodnicy prezentowali się bardzo dobrze w rozgrywkach pre-season. Machado był drugim podającym zespołu notując 5,4 asyst na mecz oraz rzucając 3,5 pkt. Douglas zaś zaliczał 8,6 pkt mając 45% skuteczność celnych rzutów za trzy.

Shaun Livingston trafił do Rockets przed sezonem będąc częścią wymiany z Milwaukee Bucks za Samuela Dalamberta. (w tej samej transakcji z Milwaukee trafił Jon Brockman, z którego usług w Houston także zrezygnowano)

 

Paweł Kołakowski

Od lat wierny kibic Houston Rockets i wielbiciel Charlesa Barkleya (głównie z czasów gry w Suns). Wychowany na transmisjach NBA w TVP2 wspominający z łezką w oku te godzinne transmisje w piątkowe popołudnia z komentarzem Szaranowicza i Łabędzia :). Ahh te lata 90-te :)

2 komentarze

  1. gkblnrl napisał(a):

    Czyli Raptors pozyskali Lowryego właściwie za pick ? LOL

  2. sopranos11 napisał(a):

    Toronto przechwycilo Lowrego prawie za nic a Houston dalo ciala. Ale maja Lina…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *