Clippers zaczną sezon bez weteranów.

Los Angeles ClippersNie najlepsze wieści toczą się przez Miasto Aniołów dla fanów drużyny Vinny’ego Del Negro. Team, który podczas off-season dokonał kilku ciekawych wzmocnień nie będzie mógł skorzystać ze wszystkich nowych nabytków podczas inauguracji. Na dodatek kolejnemu zabiegowi chirurigicznemu poddał się pauzujący od lutego Chauncey Billups.

Zacznijmy jednak nasz raport z L.A. od stłuczonego kolana, 32-letniego weterana, Lamara Odoma. Otóż L.O. minionej nocy nie grał w pojedynku przeciwko Lakers a i równiez w poprzednim meczu nie korzystał z jego usług trener Del Negro. Ex zawodnik Mavericks na pewno nie zagra w ostatnim spotkaniu okresu przygotowawczego, a lekarze klubowi zadecydują czy silny skrzydłowy w normalnym terminie i wraz z pierwszym meczem przystąpi do ligowych zmagań.

Gorzej wygląda sytuacja Granta Hila, który może pauzować przez pierwszy tydzień sezonu zasadniczego. 40-letni niski skrzydłowy dla którego Clippers mają być 4 i zarazem ostatnim przystankiem w zawodowej karierze, ma jeszcze większe problemy ze stłuczonym kolanem aniżeli w/w Odom. Znając podatność na kontuzje weterana to klubowi lekarze nie chcą ryzykować zdrowia Granta i z pewnością zaczekają do momentu aż będzie on w stanie trenować oraz grać na 100% możliwości.

Na absencji obu graczy na pewno pod względem minut skorzysta inny ex gracz Lakers, Matt Barnes.

Na koniec kilka słów o Chauncey’u Billupsie. Otóż okazuje się, że rosnąca liczba minut w pre-season Erica Bledsoe (ponadto co cieszy trenerów, zwyżkująca dyspozycja rzutowa) nie jest przypadkowa. Del Negro i reszta sztabu trenerskiego już dziś wiedzą, że na Mistrza NBA z czasów Detroit Pistons będą zmuszeni czekać parę tygodni (wszystko zależy od dalszej rehabilitacji oraz postępów gracza). Jest to efekt kolejnego zabiegu chirurgicznego jaki musiał przejść Big Shot po głównej operacji na kontuzjowanym  ‚achillesie’. Wygląda też na to, że całkiem dobrze się stało, iż zespół dostał wsparcie od Jamala Crawforda, jakże potrzebnego Clippers po ostatnim sezonie, shooteraBillups w ostatnim sezonie zagrał w 20 spotkaniach, notując przeciętne w meczu na poziomie: 15pkt i 4as. Z jakim efektem zagra swój pierwszy sezon w L.A.  – Crawford?

Woy

Największy i najstarszy Dinozaur na Enbiej.pl, współtwórca strony. Fan koszykówki z końcówki lat '80-tych oraz początku lat '90-tych ; show-time Lakersów czy mocnej defensywy Pistons oraz Knicks. Kibic Chicago Bulls oraz Magica Johnsona czy Scottiego Pippena.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *