Byron Scott na dłużej w Cleveland

Cleveland Cavaliers wykorzystali opcję przedłużenia kontraktu z trenerem Byronem Scottem. Oznacza to, że ex-coach Hornets pozostanie w Ohio do końca sezonu 2013-2014.

Scott przejął drużynę przed pamiętnym sezonem 2010-2011. Zamiast LeBrona Jamesa zastał tam grono zdecydowanie mniej utalentowanych graczy, a ukoronowaniem ich fatalnej postawy była rekordowa seria 26 porażek z rzędu. W ubiegłym sezonie zespół wyglądał już zdecydowanie lepiej i choć bilans 21-45 nie zachwyca to nie ma wątpliwości, że z Kyrie’m Irvingiem Cavaliers mają przed sobą świetlaną przyszłość.

Co ciekawe zanim Scott trafił do Ohio prowadził New Orleans Hornets. Wówczas wprowadzał do ligi Chrisa Paula, a drużyna w przeciągu 6 lat pod jego wodzą dwukrotnie awansowała do rozgrywek posezonowych. Jeszcze wcześniej pracował w New Jersey Nets, z którymi dwukrotnie docierał do finału NBA.

W sezonie 2007-2008 został uhonorowany wyróżnieniem dla Trenera Roku. Jego dotychczasowy bilans jako trenera wynosi 392 zwycięstwa i 463 porażki. W latach 80′ jako podstawowy gracz Los Angeles Lakers trzykrotnie sięgał po mistrzostwo NBA.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *