Melo wrócił do Syracuse, ale Knicks przegrali z Sixers

Carmelo Anthony nie przywyknął do przegrywania na parkiecie swojej Alma Mater. Podczas sezonu 2002/2003 jego Syracuse wygrali wszystkie 17 spotkań u siebie, a po rozgrywkach Melo trafił do NBA.

Wczoraj w kontynuacji passy wygranych w Carrier Dome przeszkodził mu duet Thaddeus YoungJason Richardson który w sumie rzucił blisko połowę punktów Sixers.

Drużyna I kwarta II kwarta III kwarta IV kwarta Wynik
New York Knicks 23 21 28 18 90
Philadelphia 76ers 26 36 14 22 98

W skrócie

Tak jak 76ers byli prowadzeni przez Younga i J-Richa, tak Knicks mogli liczyć na Melo i Ray’a Feltona.  O ile 23 punkty, 6 zbiórek, 5 asyst i 4 przechwyty Anthony’ego jest czymś do czego już przywyknęliśmy, o tyle 23 punkty rozgrywającego Knicks są już rzeczą rzadką.

Co ciekawe, Felton nominalnie grał wczoraj jako combo-guard ponieważ trener Woodson wystawił go w pierwszej piątce razem z Jasonem Kiddem. Ruch został podyktowany oczywiście kontuzją Amar’e Stoudemire. Jak widać po ilości rzutów Ray’a (17), to on najbardziej „skorzystał” na urazie STATa.

Drugi dobry występ z rzędu zaliczył walczący o miejsce w składzie Chris Copeland. 28-letni skrzydłowy po 34 punktach przeciwko Boston Celtics, wczoraj dorzucił 15 punktów na 60% skuteczności.

Prowadzeni przez Younga (10/12 z gry, 22 punkty, 8 zbiórek) i Richardsona (6/12 z dystansu, 23 punkty, 7 zbiórek, 6 asyst) Sixers wygrywali w trzeciej kwarcie nawet 24 punktami. Wtedy do gry włączyli się Knicks, a zwłaszcza ich rzuty z dystansu. Mimo zrywu NYK nie udało się odzyskać prowadzenia i zespół Douga Collinsa mógł się cieszyć z piątej wygranej w preseason.

W trzeciej kwarcie w końcu wzięliśmy się w garść. Zagraliśmy z energią, dobrze prezentowaliśmy się w ataku i mieliśmy kilka udanych zagrań w obronie. Dużo biegaliśmy, po prostu graliśmy dobrze. Gdy tak gramy to widać jak dobrym zespołem możemy być. – Carmelo Anthony

Dobrze w pierwszym składzie Sixers zaprezentował się także Royal Ivey. Doświadczony rozgrywający, który czuje na plecach oddech Maalika Waynsa dostał aż 41 minut na pokazanie swoich umiejętności. Trafił 5/11 z gry i zakończył wieczór z 12 punktami, 5 asystami i 4 zbiórkami. Ivey wykorzystał fakt, że jego młody rywal ucierpiał po wejściu Copelanda i wystąpił jedynie przez 6 minut.

Ciekawostki:

  • W składzie 76ers zabrakło kontuzjowanych Bynuma i Turnera, a także odpoczywającego Holiday’a.
  • Knicks zaczęli od serii 7-0 na co Sixers odpowiedzieli zrywem 14-0.
  • Anthony grał w barwach Syracuse tylko przez 9 miesięcy.
  • Poprowadził Orange do jedynego tytułu w NCAA i przewodził drużynie w klasyfikacji: punktów, zbiórek, minut na boisku, celnych rzutów z gry i rzutów wolnych
  • Melo przekazał 3 mln $ na budowę obiektów treningowych na uczelni.
  • Skrzydłowy wystąpił już raz w Carier Dome (jako rookie Denver Nuggets).
Robię dużo dla tego miasta, tej społeczności. Po prostu odpłacam się za to czego tu doświadczyłem. To jest miejsce gdzie wszystko się dla mnie zaczęło. – Carmelo Anthony

Kolejne spotkania preseason

Knicks:

  • Nets (wyjazd)

Sixers:

Filmowe podsumowanie spotkania

Boxscore

Knicks: Anthony 23, Chandler 9, Felton 23, Kidd 3, Brewer 0, a także Thomas 2, Novak 8, Thompson2, Copeland 15, Sims 0, Prigioni 3, White 2

Sixers: Allen 8, T. Young 22, Ivey 12, Wilkins 12, Richardson 23, a także Hawes 9, Wright 0, Wayns 3, N. Young 9

Mateusz Babiarz

Manager i biznesmen, a po godzinach pasjonat NBA. Od lat kibic San Antonio Spurs i Philadelphia 76ers. Fan Popovicha, ostrej gry dawnych Pistons i fryzur Andrew Bynuma.

1 Odpowiedź

  1. kutnoSJ12 napisał(a):

    Jason Richardson wykręcił swoje najlepsze statystyki na przestrzeni około 2 lat, od czasu gdy grał w Orlando :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *