Agent Zero zagra z T-Mackiem.

Kolejny ex All Star zmuszony jest opuścić NBA i udać się na zarobkową emigrację do Chin. Po Tracym McGradym, o którego przenosinach było tak głośno w ostatnich tygodniach, były obrońca Memphis Grizzlies – Gilbert Arenas – podążył za Chiński Mur. Agent Zero dołączy do drużyny Tygrysów z Guandong.

‚Gil’, który podczas poprzednich play offs notował w amerykańskiej lidze 25% skuteczność z pola i rozegrał tylko 23 minuty na parkiecie, przystał na warunki jednorocznej (jednosezonowej) umowy. Tym samym podąży on też do ligi, w której panuje inna była legenda NBA, Stephon Marbury.

Dla zaledwie 30-letniego Arenasa, zmagającego się w przeszłości z urazami kolan, jest to prawdziwa zsyłka. Na pocieszenie zostaje mu fakt, iż jego nowy zespół zaliczany jest do grana chińskich potentatów (27-5 bilans ostatniego sezonu), a wcześniej do drużyny walczącej o mistrzostwo dołączył znajomy Arenasa, Yi Jianlan. Agent Zero zastąpi w składzie Tygrysów Aarona Brooksa, któremu z kolei udało się ponownie dostać w szeregi NBA i Królów z Sacramento.

Na powrót do NBA i wyraźną poprawę formy będą zapewne też liczyć Yi i Gilbert.

Woy

Największy i najstarszy Dinozaur na Enbiej.pl, współtwórca strony. Fan koszykówki z końcówki lat '80-tych oraz początku lat '90-tych ; show-time Lakersów czy mocnej defensywy Pistons oraz Knicks. Kibic Chicago Bulls oraz Magica Johnsona czy Scottiego Pippena.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *