Pacers przedłużyli kontrakt George’a

Z Indianapolis napłynęła dzisiaj informacja wedle której miejscowi Pacers postanowili wykorzystać swoją opcję kontraktową i zatrzymać Paula George’a także na sezon 2013/2014.

22-letni obrońca / skrzydłowy od dwóch lat reprezentuje klub z Indiany. W zakończonych rozgrywkach notował solidne 12.1 ppg, 5.6 rpg i 2.4 apg. Dodatkowo rzucał z dystansu ze skutecznością 38.5%.

George w tym roku zarobi 2,574,120 $. Opcja wykorzystana przez klub gwarantuje mu 3,282,003 $ za następny sezon. Jeżeli Pacers postanowią za dwa lata wystosować dla niego ofertę kwalifikacyjną to będą musieli przygotować 4,470,088 $.

Jednocześnie z informacją o przedłużeniu umowy Paula przyszła także wiadomość o rezygnacji z usług Luke’a Nevilla, Sundiata’y Gainesa i Blake’a Ahearna.

Po tych zabiegach skład Pacers liczy 15 graczy. Ostatni mecz preseason klub z Indianapolis rozegra we wtorek przeciwko Cleveland Cavaliers. Pierwszy mecz sezonu regularnego czeka ich zaś 31. października w Toronto z tamtejszymi Raptors.

Mateusz Babiarz

Manager i biznesmen, a po godzinach pasjonat NBA. Od lat kibic San Antonio Spurs i Philadelphia 76ers. Fan Popovicha, ostrej gry dawnych Pistons i fryzur Andrew Bynuma.

1 Odpowiedź

  1. gratek napisał(a):

    O co chodzi z ofertą kwalifikacyjną? Tzn, że przy przedłużaniu umowy nie mogą mu dać mniej niż?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *