76ers wygrywają w Bostonie

Boston Celtics zakończyli swój preseason spotkaniem przeciwko 76ers. Dla doświadczonej drużyny Doca Riversa osiągnięty bilans (3-5) przesłania kilka bardzo ważnych informacji. Przede wszystkim dobrą grę Jeffa Greena.

26-letni skrzydłowy po przejściach był wraz z Rajonem Rondo najlepszym graczem gospodarzy. Jego 12 punktów, 10 zbiórek, 2 przechwyty i 4 bloki nie wystarczyły jednak by ograć ambitnych Sixers.

Drużyna I kwarta II kwarta III kwarta IV kwarta Wynik
Philadelphia 76ers 21 30 15 22 88
Boston Celtics 22 19 21 17 79

W skrócie

Trener Collins wciąż nie może korzystać z usług Andrew Bynuma. Dodatkowo wczoraj postanowił dać wolny dzień Thaddeusowi Youngowi. To pozwoliło na debiut w S5 młodego Arnetta Moultrie. 21-letni silny skrzydłowy nie pokazał wczoraj niczego specjalnego, ale jego siła jeszcze się w tym sezonie przyda.

Z graczy podstawowego składu 76ers najlepiej prezentował się Jrue Holiday. Rozgrywający zdobył 10 punktów, zebrał 6 piłek, miał 5 asyst i 3 przechwyty. Dzielnie przez 27 minut wspierał go Evan Turner, ale w końcówce trzeciej kwarty przy próbie bloku upadł tak nieszczęśliwie, że podkręcił lewą kostkę i opuścił boisko. Jego stan zdrowia nie jest jeszcze znany, ale dobrym prognostykiem powinno być to, że do szatni zszedł o własnych siłach.

Ciężar ofensywy wzięli na siebie zmiennicy. Brylował zwłaszcza Dorell Wright, który trafił 7/11 z gry (2/4 z dystansu) i zdobył w sumie 20 punktów. Drugim strzelcem był inny niebezpieczny strzelec Sixers – Nick Young (15pkt). Przyzwoicie prezentowali się także Spencer Hawes i Maalik Wayns.

Wracając do Celtics. Do ich podstawowego składu po przerwie na mecz z Knicks wrócili Paul Pierce i Kevin Garnett. Weterani mieli duże problemy ze skutecznością (w sumie tylko 5/19), ale Doc Rivers świadomie utrzymywał ich przez sporo minut na parkiecie by byli gotowi na start sezonu przeciwko Heat.

Dobrze za to prezentował się duet silnych skrzydłowych walczących o miejsce u boku KG. Brandon Bass (5/7) i Jared Sullinger (3/7, 5/7 z linii rzutów wolnych) dają to z czego są znani Celtowie – solidność, ciężką pracę i efektywność ponad efektowność. Kibice w Bostonie będą mieli z nich pożytek.

Ciekawostki statystyczne:

  • Sixers zdobyli zaledwie 4 punkty w szybkim ataku.
  • Celtics zdominowali pole trzech sekund – zdobyli tam 44 punkty przy zaledwie 28 gości.
  • Obie drużyny prezentowały bardzo niską skuteczność w rzutach z dystansu. C’s 2/10 (20%), 76ers 7/24 (29.2%).

Kolejne spotkania preseason

Sixers:

  • Knicks (dom)

Celtics:

Filmowe podsumowanie spotkania

Boxscore

Sixers: Allen 4, Moultrie 0, Holiday 10, Richardson 8, Turner 10, a także Searcy 2, Hawes 12, Wright 20, Wayns 7, Ivery 0, Wilkins 0, N. Young 15

Celtics: Bass 10, Green 12, Garnett 8, Pierce 8, Rondo 12, a także Sullinger 11, Kurz 0, Joseph 5, Melo 0, Lee 10, Downs 3

Mateusz Babiarz

Manager i biznesmen, a po godzinach pasjonat NBA. Od lat kibic San Antonio Spurs i Philadelphia 76ers. Fan Popovicha, ostrej gry dawnych Pistons i fryzur Andrew Bynuma.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *