Suns lepsi od Mavs. Niezły występ Gortata.

Autor: Patryk Pankowiak (SportoweFakty)

Phoenix Suns odnieśli drugie zwycięstwo w trwających przedsezonowych rozgrywkach. Tym razem Słońca po zaciętym pojedynku, uporali się z Dallas Mavericks 100:94.

Marcin Gortat w środowym spotkaniu spędził na parkiecie niewiele ponad 25 minut. W tym czasie zdołał oddać 6 prób z gry, z czego trafił trzy oraz 4/6 z linii rzutów wolnych. Środkowy Suns zapisał na swoim koncie w sumie 10 punktów, 3 bloki i 6 zbiórek.

Kluczem do sukcesu w tym spotkaniu okazała się 3. kwarta, którą drużyna z Phoenix wygrała aż 32:20. „Słońca” odrobiły straty i wysunęły się na kilkupunktowe prowadzenie. Wszystko za sprawą poukładanej, drużynowej i skutecznej gry. Gospodarze z Dallas stracili w tamtym okresie parę niepotrzebnych piłek i spudłowali kilka rzutów, co w konsekwencji przyczyniło się do ich porażki.

Mavericks w ostatniej odsłonie próbowali jeszcze przechylić szalę na swoją korzyść, w pewnym momencie doprowadzając nawet do wyniku 88:90. Przyjezdni ze stanu Arizona zachowali jednak chłodną głową i ostatecznie schodzili z parkietu jako wygrani.

Suns do zwycięstwa poprowadził świetnie dysponowany tego dnia Jared Dudley, autor 16 punktów (7/9 z gry). 5 zbiórek i 11 „oczek” z ławki zaaplikował rywalom jeszcze Wesley Johnson.

Po stronie gospodarzy z bardzo dobrej strony zaprezentował się Chris Kaman. Niemiec przez 22 minuty trafił 8 rzutów z gry, zebrał 2 piłki i rozdał 3 asysty. Środkowy Mavericks z 16 punktami na koncie okazał się najlepszym strzelcem zespołu. Do tego 14 „oczek” dorzucił O.J. Mayo, a 15 punktów uzbierał Vince Carter.

Jedyny Polak na parkietach NBA w swoim poprzednim przedsezonowym spotkaniu skompletował 9 punktów i 8 zbiórek. Phoenix Suns ograli wtedy Portland Trail Blazers 104:93. Następny sprawdzian przed zbliżającym się sezonem zasadniczym czeka Gortata już w piątek. Najbliższymi rywalami Suns będzie bowiem drużyna Oklahoma City Thunder.

Dallas Mavericks – Phoenix Suns 94:100 (31:28, 23:21, 20:32, 20:19)

Mavericks: Kaman 16, Carter 15, Mayo 14, Brand 11, Crowder 10.
Suns: Dudley 16, Dragic 12, Johnson 11, Gortat 10, Scola 9.