Leandro Barbosa podpisał kontrakt z Celtics

Boston Celtics i  Leandro Barbosa  doszli do porozumienia w sprawie jednorocznej umowy za minimum dla weterana. Celtics zdecydowali we wtorek, że Dionte Christmas nie jest tym kogo szukają i zaczną teraz rozglądać się za wsparciem dla Rondo, najlepiej gdyby był to doświadczony zawodnik. Następnego dnia takiego zawodnika już znaleźli.

Barbosa dołączy do Terry’ego, Rajona Rondo, Courtney’a Lee i Avery’ego Bradley’a. Doc Rivers już zasugerował, że jego drużyna może mieć najlepszą ławkę w lidze. Oczywiście wtedy, gdy Bradley jest zdrowy (teraz ma kontuzje).

Zeszły sezon Barbosa rozpoczął w Toronto Raptors, a po trade-deadline przeszedł do Pacers. Zdobywał dla Indiany 8.9 punktów na mecz i prawie tyle samo asyst co strat (asyst 1.5, start 1.3).

Ciekawostką jest, że Leandro Barbosa jest drugim Brazylijczykiem w składzie Celtics. Poza nim z tego kraju pochodzi rookie Fab Melo.

Adam Wiśniewski

Fan NBA i Miami Heat od 2006 roku, kiedy to D-Wade (mój ulubiony zawodnik) zdobył pierwszy tytuł. Z niegrających już zawodników jestem wielkim fanem Iversona. Obecnie staram się z dnia na dzień polepszać swoją grę. Wciąż czeka na telefon od menadżera drużyny z NBA.

2 komentarze

  1. Szuwarek napisał(a):

    No i git. Barbosa zapewni im też kilka punktów, choć obrońcą nie jest wybitnym.

  2. qe4 napisał(a):

    I Ray znalazl kupca na dom,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *