Czy Ty Lawson i Denver Nuggets dojdą do porozumienia?

Yannis Koutroupis z serwisu HoopsWorld donosi o przeciągających się negocjacjach Ty Lawsona i Nuggets. Pomimo znaków z obu stron świadczących o tym, że są zainteresowane przedłużeniem kontraktu przed 31. października, wciąż umowa nie została parafowana.

Cytowany przez portal Lawson jest mimo wszystko optymistyczny. Nie uważa też, że kwestie kontraktowe miały lub będą miały wpływ na jego postawę w nadchodzących rozgrywkach.

Wciąż jestem pewny, że dojdziemy do porozumienia. Mój agent pracuje z Masai Ujiri (GM Nuggets, red.) i Joshem Kroenke (prezydent organizacji, red.), więc wydaje mi się, że w ciągu najbliższych kilku tygodni coś wypracują. Zobaczymy.

Jak podają źródła serwisu, w tej chwili oferta opiewa na około 44 mln $ za cztery lata gry. Według fachowców jest to dolna granica, jaką Lawson może zaakceptować. Przewidywania są takie, że gdyby nie otrzymał przedłużenia, to za rok jako wolny agent może liczyć na nawet 12-13 mln $ za sezon.

Dziennikarze próbowali wypytać trochę o sprawę Lawsona trenera George’a Karla, ale doświadczony szkoleniowiec dał do zrozumienia, że ma inną rolę w organizacji.

W tej chwili musimy odsunąć wszystkie poboczne tematy – wymiany, informacje prasowe i wszystkich ludzi mówiących o tym jacy będziemy dobrzy. Musimy być bardziej skoncentrowani. Nasz obóz treningowy nie był zły, ale oczekuję jeszcze więcej determinacji i koncentracji. 17 z pierwszych 23 spotkań rozegramy na wyjeździe, to nie jest łatwy terminarz.

Lawson w ostatnich rozgrywkach notował 16.4 ppg, 6.6 apg i 3.7 rpg. W lidze występuje od 3 lat. Mierzy 180 cm, waży 85 kg i ma 24 lata. Gra na pozycji rozgrywającego.

Mateusz Babiarz

Manager i biznesmen, a po godzinach pasjonat NBA. Od lat kibic San Antonio Spurs i Philadelphia 76ers. Fan Popovicha, ostrej gry dawnych Pistons i fryzur Andrew Bynuma.

1 Odpowiedź

  1. kubarobson napisał(a):

    Dojda, dojda. Musza sie porozumiec, na pewno nie wypuszcza takiej perelki jaka jest Ty.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *