Ellis i Jennings lepsi od Irvinga

Dynamiczny duet Brandona Jenningsa i Monta’y Ellisa poprowadził Milwaukee Bucks do pierwszej wygranej w tegorocznym preseason.

Wśród pokonanych na największe słowa uznania także zasłużyli obrońcy – CJ Miles i Kyrie Irving – którzy w sumie zgromadzili 34 punkty grając po niewiele ponad 20 minut.

Drużyna I kwarta II kwarta III kwarta IV kwarta Wynik
Milwaukee Bucks 25 27 26 19 97
Cleveland Cavaliers 23 18 24 15 80

W skrócie

Spotkanie rozgrywane w Canton Civic Center w Ohio zdecydowanie lepiej wyszło gościom. Sześciu graczy trenera Skilesa zdobyło 10 lub więcej punktów, a Cavaliers prowadzili jedynie na samym początku spotkania.

Od drugiej kwarty przewaga Bucks była już bardzo wyraźna. Przyjezdni zdominowali strefę podkoszową (48-28 w punktach zdobytych z pomalowanego) i popełniali zdecydowanie mniej strat (12 przy 22 Cavs).

Poza wspomnianymi Jenningsem (15 punktów) i Ellisem (15), dobrze grali również Tobias Harris (11pkt), Larry Sanders (10pkt, 8zb) i Marquis Daniels (10pkt, 6zb). 12 oczek dołożył Mike Dunleavy, ale by je zdobyć oddał aż 11 rzutów i miał zaledwie 1/5 z dystansu.

Dla Cavaliers była to pierwsza porażka w tegorocznym preseason. Dwa dni temu wygrali w Cleveland z Montepashi Siena. In plus po ich stronie należy zapisać grę Jona Leuera, który chciał się pokazać w pojedynku przeciwko niedawnym kolegom. 23-letni podkoszowy zdobył 8 punktów i zebrał 6 piłek. Oprócz niego bardzo aktywny był opisywany we wstępie CJ Miles i grający zrywami Kyrie Irving.

Poza tym w pierwszej kwarcie spotkania doszło do niebezpiecznego incydentu. Broniący i cofający się pod własny kosz Beno Udrih potknął się i updał tak nieszczęśliwie, że uderzył głową w nogę Larry’ego Sandersa. Słoweniec długo nie podnosił się z parkietu. Ostatecznie przy pomocy sztabu medycznego udało mu się pozbierać, ale nie powrócił już na parkiet. Jak powiedział po spotkaniu nic poważnego mu się nie stało (przeszedł badania w szpitalu) i na razie wygląda na to, że skończy się jedynie na guzie.

Innym mini-wydarzeniem była scysja do jakiej doszło między trenerem Scottem i młodym Dionem Waitersem. Wybrany z czwartym numerem tego draftu gracz zdenerwował szkoleniowca pochopną decyzją o rzucie z dystansu i został momentalnie umieszczony na ławce. To sprawiło, że praktycznie całą czwartą kwartę przesiedział na ławce i nie może uznać tego spotkania za udane – w sumie zanotował jedynie 2 punkty (1/7 z gry), 3 asysty i 4 straty.

Rozrysowałem akcję i on ją zepsuł. Dla mnie to oznaka braku koncentracji i stwierdziłem, że wobec tego nie musi już grać przez resztę spotkania. – Byron Scott

Kolejne spotkania preseason

Bucks:

  • Pistons (dom)
  • Bulls (wyjazd)
  • Grizzlies (dom)

Cavaliers:

  • Bulls (wyjazd)
  • Wizards (dom)
  • Magic (dom)

Filmowe podsumowanie spotkania

Boxscore

Bucks: Ilyasova 4, Harris 11, Dalembert 4, Ellis 15 (5ast), Jennings 15 (7ast), a także Henson 6 (7zb), Udoh 2, Sanders 10 (8zb), Gooden 5 (5zb), Przybilla 0, Gill 0, Dunleavy 12, Daniels 10 (6zb), Udrih 3

Cavaliers: Varejao 4, Thompson 2 (7zb), Miles 18, Gee 5, Irving 16 (5zb), a także Leuer 8 (6zb), Zeller 6, Eric 0, Jones 0, Pargo 2 (5ast), Anderson 3, Holiday 3, Waiters 2, Azubuike 6, Gibson 5

Mateusz Babiarz

Manager i biznesmen, a po godzinach pasjonat NBA. Od lat kibic San Antonio Spurs i Philadelphia 76ers. Fan Popovicha, ostrej gry dawnych Pistons i fryzur Andrew Bynuma.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *