Dallas Mavericks wygrywają w Berlinie

Autor: Patryk Pankowiak / SportoweFakty

Zespołu z NBA tak blisko Polski już dawno nie było. Miejscowa drużyna Alba Berlin podejmowała bowiem na własnym parkiecie przyjezdnych z Dallas. Mecz organizowany był w ramach NBA Europe Tour.

Widzowie zgromadzeni w O2 World Arena, już od pierwszych minut sobotniego spotkania, byli świadkami wyrównanego pojedynku. Co więcej, gospodarze prowadzili nawet różnicą dwóch punktów. Goście z Dallas szybko odrobili jednak straty i do przerwy prowadzili niewielką różnicą punktów – 45:39. Drużyną z NBA przewodził 25-letni Darren Collison, który po dwóch kwartach miał w swoim dorobku 10 punktów i 5 asyst.

Mecz zachwycał również po zmianie stron. Oba zespoły popisywały się świetnymi akcjami, a na parkiecie podziwiać mogliśmy indywidualne wyczyny Dirka Nowitzkiego i Vince’a Cartera. Po stronie gospodarzy bardzo dobrze radził sobie Deon Thompson. Podkoszowy Alby Berlin skończył mecz z 20 punktami, 5 zbiórkami i 4 przechwytami na koncie.

W kluczowych minutach, miejscowi próbowali jeszcze odmienić losy meczu. Pod koniec ostatniej kwarty zrobiło się naprawdę gorąco, ponieważ Alba przegrywała zaledwie jednym punktem (80:81). Dallas grali jednak bardzo konsekwentnie i zwycięstwa nie dali sobie odebrać już do końca. Drużynie z Teksasu celnymi rzutami osobistymi, wygraną zapewnił Dirk Nowitzki.

Nie wolno zapominać jednak, że był to mecz przedsezonowy, który przede wszystkim odgrywał rolę treningu i promocji koszykówki. W tym przypadku drużyna z NBA zaprezentowała się w położonym blisko Polski – Berlinie.

Alba Berlin – Dallas Mavericks 84:89 (23:21, 16:24, 22:20, 23:24)

Alba: Thompson 20, Djedovic 15, Avdalovic 13, Idbihi 12, Wood 9, Schaffartzik 7, Morley 6, Miralles 2, Schultze 0.

Mavericks: Carter 14, Collison 14, Kaman 14, Marion 12, Nowitzki 8, Mayo 8,Delonte West 6, Brand 5, Beaubois 4, James 2, Crowder 2, Jones 0, Akognon 0.