Collins na dłużej z Sixers.

Philadelphia 76ersByły opiekun Washington Wizards, Detroit Pistons i Chicago Bulls po bardzo obiecującym sezonie wśród filadelfijskich Szóstek oraz wartościowych uzupełnieniach w składzie podczas off-season zostanie ze swoją obecną drużyną rok dłużej.

Przedłużenie obowiązującej umowy do końca sezonu 2013-14 to efekt wykorzystania zapisu w kontrakcie Douga Collinsa przez sterników Sixers. Jak wiadomo ostatnie rozgrywki i awans do półfinału konferencji odebrane były w mieście braterstwa i przyjaźni za sukces.

Teraz po wzmocnieniach pokroju Andrew Bynuma (opuści mecze przedsezonowe i pierwsze 3 tygodnie treningów), Jasona Richardsona czy Nicka Younga apetyty wśród zwolenników Sixers wyraźniej wzrosły.

Collins również zamierza na dłużej pozostać w Filadelfi, gdyż po wypełnieniu kontraktu deklaruje on chęć dalszej współpracy z biurem klubu i widzi się w roli konsultanta drużyny. Dla przypomniena Doug jako były gracz Szóstek został wybrany przez obecnego pracodawcę w drafcie do ligi 1973 roku.

Przez 10 lat pracy w charakterze szkoleniowca legitymuje się bilansem 408-359 i ma nadzieję na stałą poprawę jego. Być może po kolejnych dwóch sezonach z perspektywicznym otoczeniu będzie miał okazję do celebracji 500. wygranej w lidze.

Oto podopieczni Collinsa na nadchodzące rozgrywki:

Andrew Bynum, Kwame Brown, Lavoy Allen, Dan Gadzurić

Spencer Hawes, Thad Young,  Arnett Moultrie, Devin Searcy

Evan Turner, Dorrell Wright, Damien Wilkins

Jason Richardson, Nick Young

Jrue Holiday, Maalik Wayns, Royal Ivey.

Woy

Największy i najstarszy Dinozaur na Enbiej.pl, współtwórca strony. Fan koszykówki z końcówki lat '80-tych oraz początku lat '90-tych ; show-time Lakersów czy mocnej defensywy Pistons oraz Knicks. Kibic Chicago Bulls oraz Magica Johnsona czy Scottiego Pippena.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *