Wade opuści część przygotowań Heat

Jeden z liderów Miami Heat, Dwyane Wade, opuści część obozu treningowego swojego zespołu, a także przynajmniej niektóre ze spotkań przedsezonowych. Wszystko to jest wynikiem kontuzji lewego kolana i rehabilitacji po niedawnej operacji.

Drużyna z Florydy jest wciąż przekonana, że D-Wade będzie gotowy na pierwszy mecz sezonu – 30 października przeciwko Boston Celtics.

Dwyane przeszedł artroskopię kolana 9. lipca. Zabieg był wynikiem przeciągających się problemów i ciągłym bólem kolana przez większość ostatniego sezonu.

W trakcie rozgrywek rzucający obrońca wielokrotnie miał usuwany płyn z okolic stawu. Ograniczenia zdrowotne, a także inny styl gry drużyny sprawiły, że 30-letni gracz zanotował najgorsze statystyki od swojego debiutanckiego sezonu. Na przestrzeni całych rozgrywek miał 22.1 ppg w ciagu 33.0 mpg.

Pierwsze prognozy mówiły o tym, że Wade będzie zdolny do pełnych obciążeń w 4 do 6 tygodni po operacji. Gdyby tak rzeczywiście było, to zdążyłby przed startem przygotowań do nowego sezonu. Po „media day” Heat, wiemy już że w tej chwili nie ma ustalonej daty powrotu.

Musimy po prostu zobaczyć jak wiele ćwiczeń może w tej chwili wykonywać. Chcialibyśmy mieć możliwość korzystania z Dwyanea’a w pełni od pierwszego spotkania sezonu. – Erick Spoelstra

Sam Wade jest świadomy ograniczeń jakie są mu narzucone po poważnym zabiegu. Podobny zabieg na lewym kolanie przeszedł już w 2008 roku.

Będę stawał wracał do pełni sił wraz z przebiegiem sezonu, rozumiem to. W ubiegłym roku robiłem co mogłem mimo ograniczeń jakie nakładał uraz i nie było tak źle. W tym roku chcę by było jeszcze lepiej. – Dwyane Wade

Mateusz Babiarz

Manager i biznesmen, a po godzinach pasjonat NBA. Od lat kibic San Antonio Spurs i Philadelphia 76ers. Fan Popovicha, ostrej gry dawnych Pistons i fryzur Andrew Bynuma.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *