Theus szkoleniowcem w Los Angeles.

Były opiekun New Mexico State i Sacramento Kings, Reggie Theus, dostał angaż w sztabie trenerskim Los Angeles Lakers. Nie będzie on jednak bezpośrednio związany z Jeziorowcami, a bliżej z siostrzaną drużyną Los Angeles D-Fenders występującej w rozgrywkach NBDL.

Theus, były pierwszy trener Królów z Sacramento, przejmie stery Obrońców z rąk innego, byłego head coacha Golden State Warriors, Erica Musselmana. Musselman z kolei przeniósł się na uczelnię w Arizonie..

Sztab Jeziorowców jest mocno zmieniony przed nowym sezonem, Theus to kolejny szkoleniowiec mający doświadczenie w samodzielnym prowadzeniu ekipy w lidze, a obok niego tego lata w szeregi złoto-purpurowych trafili już Eddie Jordan (ex Wizards i Sixers) czy Bernie Bickerstaff (ex Nuggets, Wizards i Supersonics).

Theus w przeszłości jako zawodnik, związany był z Bulls, Kings, Hawks i Magic oraz Nets, dwukrotnie goszcząc w All Star Game. Na koncie ma on 19 tys. punktów i blisko 6,5 tys asyst. Jego wzorem trenerskim jest były legendarny szkoleniowiec UNLV – Jerry Tarkanian. „Shark-Tark” wychował Theusa podczas występów nowego szkoleniowca D-Fenders w NCAA.

Ex trener Kings w NBA oficjalnie jako pierwszy trener zaliczył 106 gier, z czego wygrał 44. Na pewno ma nadzieję na rozwój i powrót na stołek head coacha NBA w najbliższych latach.

Woy

Największy i najstarszy Dinozaur na Enbiej.pl, współtwórca strony. Fan koszykówki z końcówki lat '80-tych oraz początku lat '90-tych ; show-time Lakersów czy mocnej defensywy Pistons oraz Knicks. Kibic Chicago Bulls oraz Magica Johnsona czy Scottiego Pippena.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *