Malcom Thomas a nie Kenyon Martin w Izraelu.

Maccabi Tel Aviv i trener David Blatt dopięli swego. Dostali w swoje ręce wartościowego podkoszowego, który doda ich zespołowi nowej jakości w obronie i w ataku. Jeszcze wczoraj wydawało się, że to 34-letni Kenyon Martin będzie nowym silnym skrzydłowym Mistrza Izraela, ale dziś nad ranem polskiego czasu, zawodnik i jego agent odrzucili lukratywną propozycję sterników izraelskiego klubu. W między czasie agent Martin doniósł mediom, iż jego zawodnik ma nadzieję na grę w NBA, ale nie za minimum dla weterana (bo takie oferty pojawiły się z Celtics oraz Knicks).

Na następcę i nowy cel euroligowego faworyta nie trzeba było zbyt długo czekać. W ekspresowym tempie managerowie klubu złożyli ofertę – nie do odrzucenia – jednemu z najlepszych zawodników D-League oraz gwieździe tegorocznej Summer League.

Ich wybór padł na Malcolma Thomasa, a jak dobrze pamiętacie, ten świetnie zbierający i równie często blokujący podkoszowy walczył o miejsce w składzie Chicago Bulls, tuż obok Olka Czyża. O ile nasza czwórka gra już we włoskim Virtusie Rzym – o nim bardziej szczegółowo poczytacie tutaj – o tyle Thomas powinien stawić się w Tel Avivie w przeciągu 48h.

Thomas, ma 24-lata, mierzy 206cm wzrostu i podczas 26 gier dla L.A. D-fenders (o ich nowym coachu piszemy poniżej) notował średnie: 15pkt, 10zb i 1.8 bloku. Ponadto został on wybrany najlepszym skrzydłowym ligi NBDL. Malcolm ma na koncie 3 występy w NBA, w barwach S.A. Spurs.

Woy

Największy i najstarszy Dinozaur na Enbiej.pl, współtwórca strony. Fan koszykówki z końcówki lat '80-tych oraz początku lat '90-tych ; show-time Lakersów czy mocnej defensywy Pistons oraz Knicks. Kibic Chicago Bulls oraz Magica Johnsona czy Scottiego Pippena.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *