Perk się posypał..i nie tylko on.

Problemy zdrowotne Arthura i Valanciunasa.

Oklahoma City ThunderNie mamy dobrych wiadomości dla najbliższych fanów Thunder. Ich numer jeden środkowy i Mistrz NBA z 2008 roku, Kendrick Perkins znów ma problemy zdrowotne. Tym razem zbiegnie się to opuszczeniem kolejnych przedsezonowych treningów oraz z wypadnięciem z okresu meczów kontrolnych. W tym wypadku Grzmot będzie skazany na granie innymi podkoszowymi.

27-latek miał już w play offs problemy z kolanem i pachwiną (od spotkań pierwszo rundowych z Mavericks), a wg nieoficjalnych doniesień tylko specjalistyczne zabiegi, trzymały go w grze na niższym poziomie podczas NBA Finals 2012. Perk nie chciał dopuścić do sytuacji z 2010 roku, kiedy poważny uraz zerwania wiązadeł kolanowych, wyeliminował go z gry o stawkę.

Sam Presti poinformował, że cała organizacja włoży maksimum sił by Kendrick był gotowy na start sezonu zasadniczego. Tym razem jednak nie chodzi o jedną kontuzję..

Pierwsza dolegliwość związana jest z nadgarstkiem, druga z pachwiną. Sternicy klubu i sam zawodnik nie chcą ryzykować i nie forsują tempa treningowego centra, który ma znów dać siłę drużynie, prowadzącą do najważniejszej fazy sezonu.

W tym wypadku ciężar blokowania rywali, zbierania piłek pod koszami i walki z najwyższymi rywalami przypadnie mniej doświadczonym: Cole’owi Aldrichowi, Hasheemowi Thabeet’owi, Danielowi Ortonowi. Thunder mają nadzieję, iż zadania wykonywane przez nominalnych zmienników, dodadzą im swobody grania w szeregach wicemistrzów NBA oraz przede wszystkim większej pewności siebie w doborowym gronie.

Jeszcze groźniejszej kontuzji, eliminującej skrzydłowego z pierwszych 6 tygodni sezonu przygotowawczego i zasadniczego łącznie, doznał Darrell Arthur. Zawodnik Grizzlies doznał złamania nogi , z przemieszczeniem kości, na zwykłych gierkach, budujących formę gracza przed sezonem. Na szczęście uraz nie był bardzo  poważny, bo nie naruszył ani panewki, ani nerwów.

Silny skrzydłowy, w ostatnim okresie zdobywał średnio 9pkt i 4zb na mecz, w szeregach teamu z Memphis. Dobra dyspozycja i większe czucie gry sprawiało, iż był wartościowym uzupełnieniem duetu Zach Randolph-Marc Gasol. Podczas nieobecności Arthura większa rola przypadnie pozyskanemu w trakcie poprzedniego sezonu, z Filadelfii, Marreese’owi Speights’owi. Grizzlies rozpoczną swoje granie kontrolne przeciwko Realowi Madryt, 6 października. Sezon zasadniczy zainaugurują pojedynkiem z Clippersami (31. października).

Na koniec wieści z obozu kanadyjskiego i Toronto Raptors. Litewski środkowy Jonas Valanciunas doznał – również podczas pierwszych treningów i wspólnych gier zawodników – kontuzji mięśni łydki. Początkowo wyglądało to dużo gorzej, bo młody debiutant wskazywał na ból w okolicach ścięgna Achillesa. Mimo, że chodzi on w specjalnym bucie ortopedycznym, odciążającym pracę łydki, to powinien wrócić do aktywnych treningów już za 3 tygodnie. Niewykluczone, że w przypadku pozytywnej opinii lekarzy, ujrzymy go w grze na starcie pre-season. Trener Dwayne Casey może spać spokojnie i nie martwić się o obsadę centra.

Woy

Największy i najstarszy Dinozaur na Enbiej.pl, współtwórca strony. Fan koszykówki z końcówki lat '80-tych oraz początku lat '90-tych ; show-time Lakersów czy mocnej defensywy Pistons oraz Knicks. Kibic Chicago Bulls oraz Magica Johnsona czy Scottiego Pippena.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *