Nowy klub Tollivera czyli jak z Wilka stać się Jastrzębiem.

Atlanta HawksMówiło się o przeprowadzce na Stary Kontynent. Były podkoszowy Leśnych Wilków przymierzany był do Maccabi Tel Aviv oraz Panathinaikosu Ateny. Ostatecznie został jednak w NBA i przystał na minimalny kontrakt w stolicy stanu Georgia.

Zmiennik Kevina Love’a z Minnesota Timberwolves, Anthony Tolliver wzmocnił podkoszową rotację Atlanty Hawks i stał się kolejnym transferowym osiągiem nowego managera, Danny’ego Ferry.

27-letni Tolliver, swoją zawodową karierę zaczynał w niemieckiej Bundeslidze (2008), by w następnym sezonie gościć na parkietach tureckiej ekstraklasy. Kolejnym etapem w karierze weterana z 4-letnim stażem w lidze byli San Antonio Spurs i siostrzana drużyna Ostróg w NBDL – Austin Toros. Od 2009 roku już na stałe zagościł w składach Portland Trailblazers i Golden State Warriors, by ostatnie 2 lata spędzić w chłodnej klimatem krainie jezior.

Silny skrzydłowy w ubiegłym sezonie wystąpił w 51 spotkaniach notując średnie 4.1pkt oraz 3.0zb w 17 minut, jakie spędzał na parkiecie. Teraz ma walczyć o minuty pod koszem Jastrzębi z Zazą Pachulią, Ivanem Johnsonem oraz Johanem Petro. W nowym klubie za jeden sezon gry zarobi niecałe 916 tys. dolarów i zastąpi zwolnionego w ostatnim tygodniu Jordana Williamsa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *