Flynn Tłokiem.

Detroit PistonsDługo czekaliśmy na informację związaną z nowym klubem 6 w naborze 2009 roku – rozgrywającego – Jonny’ego Flynna. Zawodnik, który poprzedni sezon rozpoczął w Houston Rockets, a zakończył go w Portland Trailblazers, będzie ostatecznie walczył o miejsce w składzie Detroit Pistons.

Wybrany z szóstym numerem przez klub z Minnesoty zawodnik – dla przypomnienia  miejsce za Rickym Rubio i wyżej o 12 pozycji niż oddany do Nuggets przez Wolves, Ty Lawson – od początku przygody z NBA nie może rozwinąć skrzydeł. Absolwent Syracuse to MVP Big East Tournament 2009 i srebrny medalista Mistrzostw świata do lat 19, 2007 roku (w Serbii).

O ile w pierwszym sezonie w lidze, udało mu się wywalczyć miejsce w drugiej piątce debiutantów, ze średnimi 15,5pkt i 4,4as podczas 29 minut gry, o tyle w kolejnych dwóch sezonach jego średnie spadły do poziomu 5,3pkt i 3,6 as w ciągu 16 minut gry. Zarówno w Rockets jak i w Blazers był on elementem dalszego planu drużyny.

Teraz spróbuje on swoich sił w rotacji trenera Lawrence’a Franka, walcząc o miejsce w 16stce podczas przygotowań do sezonu, a następnie podczas sparingów. Umowa z Pistons jest niegwarantowana i w razie pozytywnych testów będzie ważna przez rok.  Zobaczymy na ile forma Flynna przekona szefów z Detroit do zaufania 23-letniemu rozgrywającemu oraz czy on się odnajdzie przy osobach Rodney’a Stuckey’a, Brandona Knighta i Willa Bynuma? Konkurencja wydaje się być silna.

Woy

Największy i najstarszy Dinozaur na Enbiej.pl, współtwórca strony. Fan koszykówki z końcówki lat '80-tych oraz początku lat '90-tych ; show-time Lakersów czy mocnej defensywy Pistons oraz Knicks. Kibic Chicago Bulls oraz Magica Johnsona czy Scottiego Pippena.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *