Love wierzy w play offs dla Wilków.

Mistrz świata i mistrz olimpijski z kadrą amerykańską wierzy w coś więcej niż tylko solidny występ w sezonie zasadniczym. Po wzmocnieniach na obwodzie Timberwolves, specjalista od double-double wierzy, iż jego klub w końcu zawita z nim w składzie do drugiej fazy sezonu.

Apetyty kibiców Wilków się wyraźnie zaostrzyły, gdyż w szeregi klubu zawitali Andrei Kirilenko, Brandon Roy (ten był wybrany w drafcie przez Wilki, a następnie oddany do Portland w zamian za Randy’ego Foye’a – lato 2006), Chase Budinger czy nawet Alexei Shved i Greg Steimsma. Oni wszyscy w połączeniu z wracającym do gry Rickym Rubio mają dać dogrywki w Minnesocie po raz pierwszy od 2004 roku.

It would be a big surprise to me if we didnt make a huge leap this year and make it to the playoffs. If everything is put together, if Ricky comes back healthy, were going to be a force to be reckoned with – Kevin Love

Przypomnijmy sobie, że Wilki znakomicie radziły sobie w pierwszych meczach sezonu i przy świetnie dysponowanym Rickym Rubio zmierzali w kierunku P.O. z bilansem 21-19. Niestety wskutek zerwania wiązadeł krzyżowych oraz absencji Hiszpana, ich notowania drastycznie spadły do poziomu 26-40, a w pewnym momencie przegrali 13 z 14 spotkań!

Do składu obok Rubio wróci już też – w pełni sił – Nikola Peković. Czarnogórzec w 2012 roku wyglądał o niebo lepiej niż w debiutanckim sezonie, świetnie aklimatyzując się w krainie tysiąca jezior. Peković przy Lovie, Kirilence i wchodzącym z ławki Stiemsmie powinien zadbać od defensywę drużyny oraz łatać przysłowiowe dziury w pomalowanym.

Well have more firepower in terms of veterans. Brandon and Andrei will help our locker room and on the court. It will make Coach Adelmans job a lot easier. Hell throw you on the court and let you make mistakes and learn from them. We have a pretty young corps, so it works well for us.

Na pewno Roy z Kirilenką dodadzą więcej pewności siebie całej drużynie i wesprą młodych, utalentowanych zawodników ogromnym doświadczeniem. Tego z kolei na pewno oczekuje trener-weteran Rick Adelman (dla którego będzie to pierwszy pełen sezon wilczym stadzie).

That meant a lot to me, Love said. Im playing with the best players in the world. To be in there with the final group … I was glad to be able to play well and produce for the team.

Wydaje się, że chemia w zespole jest odpowiednia i najlepszy zawodnik drużyny wraz z trenerem zadbają o to by wrócić Minnesocie play offs po 8 latach nieobecności. Love cały czas podkreśla ogromną rolę jogi, którą cały czas praktykuje. Ćwiczenia mentalne mają mu pomóc w opanowaniu emocji na boisku i spełnieniu marzeń, zwłaszcza w piątym kolejnym sezonie w NBA.

Just started that two weeks ago, Love said. Im learning to move the right way. Its going to be better for my body. All of the stuff I do is hard work, but its my job. I love putting in the work and seeing the results. It pays off. Its worth it. Ive worked a lot on my post game to try to be more of an inside/outside threat, he said. I want to be a leader even more so than I was before with this new group of guys.

W off-season sam podkoszowy nie zapomniał o doskonaleniu swojej gry i poprawie sytuacji w grze bliżej kosza. Chciałby on być bardziej efektywny w strefie podkoszowej i stać się liderem, zwłaszcza dla młodych graczy. Zobaczymy ile z wakacyjnych praktyk wniesie „double-double machine” do kolejnego sezonu Wilków. Jedno jest pewne, zapowiadają się ekscytujące rozgrywki dla fanów T-Wolves. Czy ta drużyna jest w stanie nawiązać do wyników Sama Cassella, Latrella Sprewella i Kevina Garnetta z przeszłości?

Oto cała ławka Wilków:

Ricky Rubio, Luke Ridnour, Alexei Shved

Brandon Roy, JJ Barea, Malcolm Lee

Andrei Kirilenko, Chase Budinger

Kevin Love, Derrick Williams, Dante Cunnigham

Nikola Peković, Greg Stiemsma

Woy

Największy i najstarszy Dinozaur na Enbiej.pl, współtwórca strony. Fan koszykówki z końcówki lat '80-tych oraz początku lat '90-tych ; show-time Lakersów czy mocnej defensywy Pistons oraz Knicks. Kibic Chicago Bulls oraz Magica Johnsona czy Scottiego Pippena.

3 komentarze

  1. Jakub Szefler napisał(a):

    tak szwed to sg barea to pg

  2. gratek napisał(a):

    Shved to bardziej dwójka, a Barea jedynka

  3. woy9 napisał(a):

    @033a37dd84e995a05baf5f1b5b67c872:disqus @twitter-628425956:disqus a mecze jego w Europie lub reprezentacji Rosji Panowie śledzili? Bo jak TAK.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *