EFL 2012 II liga – Dywizja południowo-zachodnia

Southwest Division

Dzisiejszą prezentację rozpoczynamy od dywizji południowego zachodu i Spurs,Grizzlies,Mavs,Hornets oraz Rockets. Tę dywizję charakteryzuje fakt posiadania przez każdą drużynę świetnych strzelców z pozycji numer 2. Wcale nie gorzej wygląda pozycja pierwszego rozgrywającego, a każdy z prowadzących zadbał o obsadę pozycji podkoszowych. Kto wie czy Southwest nie będzie najbardziej wyrównaną w II lidze EFL 2012?

San Antonio Spurs – c0bra

N. Peković
D. Nowitzki
M. Barnes
OJ Mayo
S. Nash

Bench: O. Asik, L.Barbosa, J. Childress

Ostrogi są moim faworytem w tej części NBA – patrząc na budowę składu. Solidne oparcie w osobach weteranów z pozycji numer 1 i 4, wśród S-5 solidni zadaniowcy od brudnej roboty przy osobach Barnesa i Pekovića, a ponadto dwie ciekawe twarze na ławce (Asik i Barbosa). Dirka w zdobywaniu punktów wspomóc zawsze może O.J. Mayo.Z kolei Barbosa i Childress lubują się szybkim przejściu z obrony do ataku i taką grę umożliwi im first-pass player jakim jest Nash. Jeśli zdrowie dopisze zespołowi c0bry to nie powinien on mieć żadnych problemów z awansem do P.O. Swoją drogą miło znów widzieć Dirka i Steve’a grających w tych samych barwach.

Memphis Grizzlies – LisuSdz/tomxx

M. Leonard
L. Odom
L. Deng
E. Turner
J. Teague

Bench: Grant Hill

Patrząc na skład Miśków jednego możemy być pewni, szybkiej dynamicznej i efektownej gry. Teague , Turner i Deng będą zmorą defensorów na zachodnim wybrzeżu USA, a na ławce jest jeszcze stary dobry Grant Hill. Jeśli ktoś będzie chciał wygrać z Grizzlies to musi skoncentrować się na dwóch istotnych rzeczach, po pierwsze atakować deskę rywala, po drugie zatrzymywać pierwsze podanie Teague’a. Na pewno fani w Memphis na nadmiar widowiskowych akcji nie będą narzekać, pytanie tylko czy starczy zespołowi zapału do gry pod swoim koszem? Czas na defensywne ruchy G.M.’a. Miami Heat Adamsona ma bardzo zbliżony skład i podobną wg mnie koncepcję gry do Memphis.

Dallas Mavericks – Greginho

A. Bogut.
D. Lee
H. Turkoglu
J. Terry
R. Westbrook

Bench: B. Knight, M.Brooks

Rozdarty skład Greginho. Ze strony backcourts widzimy duże skrzydła i chęć szybkiego grania, natomiast pod koszem – frontcourts prezentują się jak dwie, stojące wieże – mocno zwalniające swoich obrońców. Choć jeszcze można pomyśleć o punktach drugiej szansy i przy opanowaniu własnej deski, zabójczych dla rywal kontrach. Ten zespół jest bardzo ciekawie rozłożony i przy zdrowym Bogucie można realnie atakować czołowe pozycje konferencji zachodniej. Patrząc na ten zespół trzeba powiedzieć, iż to rywale będą mieć problem (a nie prowadzący drużynę) jak zatrzymać dwóch kolosów i nietuzinkowo grających obwodowych. Zmiennicy jak najbardziej na plus. Ten skład przypomina mi II-ligową Atlantę Hawks – Eiphiego.

Houston Rockets – Gregomir

T. Duncan
T. Hansbrough
W. Chandler
J. Harden
K. Walker

Bench: G. Dragić

Odrobina doświadczenia, odrobina solidności i jeszcze odrobina młodzieńczego szaleństwa te trzy cechy zauważamy spoglądając na Rakiety. Gregomir postawił na uzupełniający się duet Duncana z Hansbroughiem oraz głodną punktów i efektownych akcji dwójkę Walker-Harden. Jakby nie szło Kembie to zawsze z pomocą może przyjść Słoweniec Dragić. Następne 2 wybory całkowicie oddadzą nam charakter drużyny, ale początki wyglądają bardzo obiecująco. Z niecierpliwością wyczekuję występów Jamesa Hardena, który w poprzednim sezonie nie sprawdził się w mojej drużynie Enbiej Fantasy.Na pewno trzeba tutaj zadbać o wsparcie na deskach dla Duncana i Hansbrougha.

New Orleans Hornets – Mario1251

B. Wallace
Z. Randolph
S. Battier
E. Gordon
G. Arenas

Bench: K. Hinrich, J. Henson, M. Webster

Z mojego punktu widzenia będzie to największa zagadka S-W D. pozycje 2-3-4 są bardzo dobrze obstawione. Z-Bo i Gordon powinni nawet walczyć o All Star Game. Battier znakomicie się znajdzie na trójce i wspomoże obu panów w defensywie. Bardziej niż o formę tercetu martwię się o przydatność starszych panów, mających na koncie niejeden Mecz Gwiazd. Czy Gil Arenas potrafi rozegrać sezon bez kontuzji? Czy Ben Wallace znajdzie motywację na utrzymanie przyzwoitej formy i zapewni Szerszeniom dostateczne wsparcie (niemal niezbędne) pod własną tablicą?? Na pewno dobrych ruchem GM’a było pozyskanie wartościowego back up’u dla Arenasa w osobie Hinricha. Będą się bić o play offs, ale raczej o dolne rejony i pozycje 7-8.

Woy

Największy i najstarszy Dinozaur na Enbiej.pl, współtwórca strony. Fan koszykówki z końcówki lat '80-tych oraz początku lat '90-tych ; show-time Lakersów czy mocnej defensywy Pistons oraz Knicks. Kibic Chicago Bulls oraz Magica Johnsona czy Scottiego Pippena.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *