Dwight Howard opuści start obozu treningowego

Dzisiaj z obozu Los Angeles Lakers napłynęła informacja jakoby ich nowy nabytek – Dwight Howard – miał opuścić początek przygotowań do nowego sezonu.

Wedle słów klubu, środkowy ma opuścić start obozu treningowego, który został zaplanowany na 2. października, a także przynajmniej pierwsze spotkanie przedsezonowe – z Golden State Warriors, 7. października.

Informacja jest wynikiem konsultacji i wspólnej pracy Howarda i jego nowych opiekunów w LAL – trenera Gary’ego Vitti’ego i głównego fizjoterapeuty Dr Judy Seto, a także prywatnego trenera Dwighta – Bryana Mayera.

Z decyzji można wywnioskować, że proces rehabilitacji po operacji pleców jest mimo wszystko zgodny z pierwotnym planem. Opinia lekarzy w kwietniu była taka, że gracz będzie gotowy do gry po 6 do 7 miesiącach.

Sam gracz zaraz po wytransferowaniu go do Los Angeles powiedział, że jego celem jest bycie gotowym na pierwszy mecz sezonu (30 października przeciwko Dallas Mavericks).

Zobaczymy co powiedzą lekarze. Jeżeli będę gotowy na pierwszy mecz, to będę na parkiecie. Nie mam zamiaru jednak działać pochopnie. Kontuzje pleców są bardzo poważne, więc wyjdę na boisko tylko wtedy, gdy będę gotowy na 100%.

GM Lakers, Mitch Kupchak, wydaje się nie przejmować ostatnimi doniesieniami. Jak sam mówi, spodziewał się, że jego nowy środkowy opuści sporą część przygotowań do nowego sezonu. Według jego słów, kluczem jest to by po rehabilitacji Dwight mógł grać tak dobrze jak przed kontuzją.

Mateusz Babiarz

Manager i biznesmen, a po godzinach pasjonat NBA. Od lat kibic San Antonio Spurs i Philadelphia 76ers. Fan Popovicha, ostrej gry dawnych Pistons i fryzur Andrew Bynuma.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *