Knicks dobiorą jednego podkoszowego.

Po krótkim work oucie jaki przeszedł w Big Apple Tracy McGrady (post poniżej), sternicy i trenerzy nowojorskiego klubu zarzucają sieci na kolejnego podkoszowego, który uzupełniłby ich rotację. Wygląda na to, że poszukiwania obwodowego spełzną na niczym/nikim i ostatnie miejsce w składzie ma załatać solidny podkoszowy. 

Jak donoszą źródła związane z klubem na celownik Mike’a Woodsona i jego kolegów trafiły cztery nazwiska wolnych agentów, mogących zapewnić większe wsparcie dla Tysona Chandlera, Amar’e Stoudemire’a i Marcusa Camby’ego.

Pierwszym na liście jest doskonale Wam znany Kenyon Martin, który stracił swoją pozycję w Nuggets na rzecz gry w lidze chińskiej, a następnie szukał swojej formy, prezentując się bardzo przeciętnie w szeregach L.A. Clippers. Martin przymierzany był już tego lata do tuzina ekip, a w ostatnim czasie miał nadzieję na angaż wsród Celtów.  35-latek w ostatniej drużynie mocno obniżył swoje loty do przeciętnych: 5,2pkt i 4,3zb.

Drugie nazwisko to niedawny, klubowy kolega K-Marta , Chris Andersen. Birdman spodziewał się swojej szansy w szergach aktualnych Mistrzów NBA, ale kto wie czy znany z rozrywkowego życia poza parkietem, mający tendencję do łamania prawa gracz, będzie łatał dziury pod koszem Nowojorczyków. 34-letni center w ostatnim sezonie zanotował średnie 5,3pkt i 4,6zb. 

Kolejny gracz to ex środkowy Suns, Warriors i Pacers Lou Amundson, który wg mojej opinii najlepiej prezentował się w poprzednich rozgrywkach, dając wiele energii z ławki Indiany Pacers. Niestety jego osoba straciła na wartości, kiedy w szeregi Pacers przywędrował Francuz z Dallas, Ian Mahinmi. 29-latek zdobywa w karierze średnie 4,0pkt i 3,7zb.

Ostatnie nazwisko to 26-letni, były podkoszowy Rysiów, D.J. White. Wybrany w drafcie 2008 roku przez Tłoki, silny skrzydłowy/center jak na razie jest daleki od uzyskania średnich podobnych z college’u w Indianie. White to w końcu Najlepszy Freshman 2004 w NCAA i Big10 oraz wybrany do drugiej piątki Big 10 zawodnik, w 2008 roku. 6,3pkt i 3,4zb to średnie podczas 5-letniej przygody w lidze, gracza.

Każdy z zawodników musiałby się zadowolić kontraktem na poziomie tzw. minimum dla weterana.

Woy

Największy i najstarszy Dinozaur na Enbiej.pl, współtwórca strony. Fan koszykówki z końcówki lat '80-tych oraz początku lat '90-tych ; show-time Lakersów czy mocnej defensywy Pistons oraz Knicks. Kibic Chicago Bulls oraz Magica Johnsona czy Scottiego Pippena.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *