Wyrzucony z UCLA, ma szansę zagrać dla Lakers.

Los Angeles LakersUtalentowany skrzydłowy z łatką trudnego w prowadzeniu zawodnika to najnowszy nabytek teamu Mike’a Browna. Miał nie po drodze ze swoim poprzednim szkoleniowcem, często wykłócał się z nim podczas time outów – próbując postawić na swoim czy ostentacyjnie nie brał udziału w odprawach drużyny uniwersyteckiej –  a do standardów należała krytyka pod adresem opiekuna drużyny i kolegów (zwłaszcza po przegranym spotkaniu). W ostateczności UCLA zwolniło jednego z najlepszych swoich zawodników, który następnie starał się o angaż wśród Jeziorowców podczas summer league 2012.

Skrzydłowy Reeves Nelson, podpisał wstępną umowę z L.A. Lakers i weźmie udział w campie drużyny przed startem sezonu 2012-13.

„I’m very grateful. It’s nice becasue I’m pretty sure that virtually no one thought I could get this far, so it’s pretty gratifying.”

Podczas rozgrywek ligi letniej Nelson w pięciu grach uzbierał średnie: 4,0pkt i 5,3zb, a w swoim najlepszym spotkaniu przeciwko lokalnemu rywalowi, Clippers, zanotował 7pkt i 11zb.  Skrzydłowy był uważany za czołowy wybór draftu, który z powodzeniem miał zaistnieć w pierwszej rundzie, ale wskutek swego negatywnego zachowania, został on zwolniony przez najlepszą kalifornijską uczelnię. Po zwolenieniu z UCLA rozegrał on 5 spotkań na Litwie w Żalgirisie Kowno, zdobywając przeciętnie 2,5pkt i 3,3zb podczas 10 minut na parkiecie.

Razem z Nelsonem (205cm i 21lat), na pierwszych treningach w NBA stawi się środkowy Greg Somogyi. Absolwent z Santa Barbara mierzy 218cm wzrostu podczas swojej kariery osiągał bardzo niskie średnie: 3,5pkt, 2,9zb i 1,5blk, stąd też większe szanse na pozostanie  z lakers daję Nelsonowi.

Woy

Największy i najstarszy Dinozaur na Enbiej.pl, współtwórca strony. Fan koszykówki z końcówki lat '80-tych oraz początku lat '90-tych ; show-time Lakersów czy mocnej defensywy Pistons oraz Knicks. Kibic Chicago Bulls oraz Magica Johnsona czy Scottiego Pippena.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *