Dwyane Wade odchodzi z Jordan Brand

Jordan Brand to firma, która produkuje najbardziej pożądane buty do koszykówki. Jeden z czołowych przedstawicieli firmy Michaela Jordana postanowił z niej odejść. Pytanie, czemu??

Od paru tygodni mówiło się, że Dwyane Wade myśli nad odejściem z Jordana. Teraz stało to się faktem, a jego nazwisko będzie od teraz na butach firmy „Li-Ning„. Chińska firma miała już w swoim składzie zawodników z NBA. Shaquille O’Neal czy Baron Davis grali właśnie w butach tej firmy. 
Trzy lata temu Wade odchodził z Converse do Jordana. Mówił wtedy:

Przeniesienie się do Jordan Brand jest dla mnie spełnieniem marzenia. Jako dziecko dorastałem w południowej części Chicago i byłem zapatrzony na Michaela Jordana. Pracowałem bardzo ciężko by osiągnąć to samo co on na boisku. Mam ogromny szacunek do tej marki i jestem zaszczycony, że mogę należeć do jej składu.”

W tym samym czasie (2009) marka Li-Ning była znana tylko z tego, że w jej butach biega Shaq. Później skład wzbogacili tacy zawodnicy jak wspomniany Baron Davis, Evan Turner czy Chuck Hayes.

W takich butach grał Baron Davis

Już od nowego sezonu Wade ma grać w nowych butach.

Adam Wiśniewski

Fan NBA i Miami Heat od 2006 roku, kiedy to D-Wade (mój ulubiony zawodnik) zdobył pierwszy tytuł. Z niegrających już zawodników jestem wielkim fanem Iversona. Obecnie staram się z dnia na dzień polepszać swoją grę. Wciąż czeka na telefon od menadżera drużyny z NBA.

7 komentarzy

 1. don napisał(a):

  KG w nich przypadkiem także nie biega?

 2. Erwin3m napisał(a):

  KG mi się wydawało, że grał w under armour

 3. master napisał(a):

  KG gra w mantach

 4. pedrodsqd napisał(a):

  to dlatego na allegro nie ma już Fly Wade’ów, a już chciałem kupować .. :(((

  • Pokus89 napisał(a):

   no fajne butki też myślałem żeby jako drugą parę sobie sprawić a tu zonk

 5. c. napisał(a):

  Garnett gra w butach firmy Anta. Właśnie został zaprezentowany jego trzeci model.

  Co do Wade’a – on nie zrezygnował z JB, tylko miał trzyletnią umowę – jako że sprzedaż produktów z jego logo nie powalała, to w JB nie przedstawiono mu oferty przedłużenia umowy (albo zaproponowali obniżenie pensji, gdzie dotychczas zarabiał jakieś 10mln/rok). Więc jeśli zależało mu na jeszcze wyciśnięciu kilku mln$ to tylko chińscy producenci byliby w staniu mu to zaoferować.

 6. Dr.RKO napisał(a):

  Umówmy się Fly Wade 2 nie były jakieś powalające jeśli chodzi o wygląd natomiast cena była spora.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *