Knicks zamykają kadrę, chcą sprowadzić S. Williamsa

Jared Zwerling z ESPN New York doniósł, że miejscowi Knicks są bardzo zainteresowani pozyskaniem Seana Williamsa.

25-letni silny skrzydłowy poprzednio reprezentował barwy New Jersey Nets, Boston Celtics, Dallas Mavericks i Houston Rockets. Z kontraktu z tą ostatnią drużyną został zwolniony kilka dni temu i od razu znalazł się na celowniku NYK.

Williams mierzy 208 cm i waży 107 kg. Przez cztery sezony w lidze nie wyróżnił się niczym szczególnym, ale w ostatnim sezonie otrzymał sporo pochwał od Doca Riversa, który doceniał jego pracę w obronie.

He has a chance to be a shut-down defender, a shot-blocker, a guy that you can bring in and change the tempo of the game. He rebounds the ball. He has that skill set in him. He has to marry himself to that. – Doc Rivers

Williams nie byłby prawdopodobnie pierwszym wyborem trenera Woodsona, ale na jego korzyść (poza dobrą grą w obronie) przemawia stosunkowo niska cena. W poprzednim sezonie grał za mniej niż 1 mln $.  Za innych dostępnych wysokich (Martin, Amundson, Andersen czy White) z pewnością trzeba by zapłacić więcej.

W ostatnich dniach w transferowych plotkach zaczęto również łączyć Knicks z Joshem Howardem. Biorąc pod uwagę jednak ograniczony budżet i to, że priorytetem jest zmiennik dla Amar’e Stoudemire można te historie włożyć między bajki.

Gdyby Williams podpisał kontrakt z NYK to prawdopodobnie byłby to ostatni ruch drużyny z Big Apple. W tej chwili w ich składzie znajduje się 15 zawodników, ale młodszy brat JR Smitha, Chris, jest objęty jedynie umową na okres preseason.

Mateusz Babiarz

Manager i biznesmen, a po godzinach pasjonat NBA. Od lat kibic San Antonio Spurs i Philadelphia 76ers. Fan Popovicha, ostrej gry dawnych Pistons i fryzur Andrew Bynuma.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *