Kareem Abdul-Jabbar będzie miał pomnik

Los Angeles Lakers ogłosili, że w nadchodzącym sezonie uhonorują Kareem Abdul-Jabbara i odsłonią jego pomnik przed Staples Center. Jabbar jest na pierwszym miejscu na liście najwięcej zdobytych punktów wszechczasów (38,387 punktów), jest też 6-krotnym MVP finałów sezonu zasadniczego NBA. W karierze zdobył 5 tytułów z Lakers i jeden z Bucks. Jest wspominany jako jeden z najlepszych jaki grał w lidze. Czas go uhonorować.

Lakers planują odsłonić w sezonie 2012/13 statuetkę członka Hall Of Fame, centra Kareem Abdul-Jabbara przed Staples Center” Powiadomiło Los Angeles Times. Data odsłonięcia nie została jednak podana.

Abdul-Jabbar może czuć się niedoceniony, że jeszcze nie otrzymał statuetki. Takie szczęście mają na przykład Jerry West i Magic Johnson, którzy stoją pod halą Lakers. Stoją tam też podobizny legendy boksu Oscara De La Hoya i gwiazdy hokeja Wayne’a Gretzky’ego. W 2010 roku podczas odsłaniania statuetki Magic’a, Kareem mówił, że Lakers mają go gdzieś, bo jego tak nie uhonorowali. Teraz jednak nadszedł ten czas.

Wyobraźmy sobie w jakiej pozycji powstanie statuetka? Prawdopodobnie będzie to zawodnik wykonujący „Skyhook”, czyli po polsku rzut hakiem. Abdul-Jabbar był z tego znany.

Pamiętajmy też, że LA Lakers mówili w zeszłym sezonie, że koszulka z numerem #34, w której grał O’Neal zostanie zastrzeżona. Teraz pewnie też Shaq będzie chciał swoją podobiznę przed Staples Center.

Adam Wiśniewski

Fan NBA i Miami Heat od 2006 roku, kiedy to D-Wade (mój ulubiony zawodnik) zdobył pierwszy tytuł. Z niegrających już zawodników jestem wielkim fanem Iversona. Obecnie staram się z dnia na dzień polepszać swoją grę. Wciąż czeka na telefon od menadżera drużyny z NBA.

4 komentarze

  1. El napisał(a):

    Jeszcze James Worthy.

  2. shz napisał(a):

    Kareem nie był 6-krotnym MVP finałów tylko sezonu. A Worthy to na pewno się tam nie znajdzie, zdecydowanie nie zasługuje.

  3. Adam Wi$niewski #10 napisał(a):

    Racja, MVP nie finałów, a sezonu. Sorki za błąd, ale tak było napisane na sports illustrated. Teraz ten tekst na SI edytowali i poprawili.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *