Dirk Nowitzki pogra jeszcze co najmniej 2 lata

Dirk Nowitzki był wczoraj na twitterze i przez równe 100 minut można było mu zadawać pytania na które odpowiadał. Jedno z pytań brzmiało „Ile jeszcze zamierza grać w NBA?’ Odpowiedział, że przynajmniej 2 lata, a potem zobaczy jak się będzie czuł.

Nowitzki jest w tym samym wieku co Kobe Bryant (34).  Lider Lakersów też niedawno zapowiadał, że jego kariera może się niedługo zakończyć. Możemy doczekać się momentu kiedy w tym samym czasie Dirk i Kobe odejdą z ligi. Nie musimy się jednak martwić, nastąpi to za 2 lub 3 lata.

Dirk Nowitzki ciągle ma w swoim 4-letnim kontrakcie, który podpisał w sezonie 2010-11, 2 lata gry. Prawdopodobnie kolejnego kontraktu już nie podpisze. Odkąd przedłużył kontrakt z Mavs miał dwa niezłe sezony. Doprowadził Mavs do finałów NBA i wygrał je, a w ostatnim sezonie zdobywał statystyki na poziomie 21.6 punktów i 6.7 zbiórek na mecz.

Jeśli po tych wspomnianych dwóch latach zakończy karierę to zrobi to jako zawodnik Mavs, tak samo jak Kobe odejdzie jako zawodnik Lakers. Jeden z fanów podczas sesji pytań zapytał jeszcze czemu Dirk nie dołączyłby do „super drużyny i stworzył jakieś big 3?” Dobre pytanie. Skoro wszyscy w NBA to robią, to czemu Nowitzki ma nie spróbować?

Adam Wiśniewski

Fan NBA i Miami Heat od 2006 roku, kiedy to D-Wade (mój ulubiony zawodnik) zdobył pierwszy tytuł. Z niegrających już zawodników jestem wielkim fanem Iversona. Obecnie staram się z dnia na dzień polepszać swoją grę. Wciąż czeka na telefon od menadżera drużyny z NBA.

1 Odpowiedź

  1. bartol86 pisze:

    nie jestem zwolennikiem tworzenia gig 3 . Dlatego szacun dla Dirka ze grajac w jednym klubie gdzie nie zawsze bylo kolorowo nie opuscil druzyny .no i wiadomo szacun za mistrzostwo NBA 2011 ;)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *