Wade był bliski gry w Chicago Bulls

Autor: Bartek Berbeć / SportoweFakty.pl

Lato 2010 i okienko transferowe z tamtego okresu przejdzie do historii jako jedno z tych, które zmieniło oblicze ligi. Mało brakowało, a mógł zrealizować się zupełnie inny scenariusz.

W słynnej już „The Decision” LeBron James zdecydował się na grę dla Miami Heat krótko po tym, jak tą samą drogą poszedł Chris Bosh. Plan był jasny – dołączyć do Dwyane’a Wade’a i razem zdobyć mistrzowskie pierścienie. Wszystko się udało, teraz każdy z nich dotarł już na szczyt NBA, ale niewiele brakowało, aby układ sił był zupełnie inny.

Jak opowiada „Flash„, w tamtym czasie bardzo bliski był wybrania Chicago Bulls, klubu z jego rodzinnego miasta, gdzie połączyłby siły z Derrickiem Rosem, stwarzając obwód nie do zatrzymania.

Latem 2010 na rynek wolnych agentów weszło wielu znakomitych graczy, a zespoły zabiegały o nich jak mogły. Tak samo było w przypadku „Byków” i D-Wade’a.

To było niezwykle trudne, jedna z najtrudniejszych decyzji w moim życiu. Jestem człowiekiem z Chicago, dorastałem gloryfikując Michaela Jordana i chciałem ubierać tę właśnie koszulkę. Dzień, w którym poleciałem do tego miasta, a oni dali mi czerwoną koszulkę z numerem trzy, nieźle namieszał mi w głowie. Wróciłem do domu, miałem ją na sobie i znów zmieniłem się w tamtego dzieciaka – mówi zawodnik o odrzuceniu oferty Bulls.

Flash” wypowiedział się ostatnio również o kontuzji Derricka Rose’a, z którym przecież mógłby grać w jednym zespole:

Bardzo mu współczuję. Całe życie zmagamy się z kontuzjami, ale zawsze wierzymy, że nie są poważne. Kiedy widzisz gościa jak D-Rose, który przez jeden sezon zmaga się z mniejszymi urazami i na końcu zbiera to swój plon… po prostu jest ci przykro. Nie chcieliśmy tego oglądać, woleliśmy się z nim zmierzyć. Cieszę się, że z nim coraz lepiej – dodał Wade.

W jednym z wywiadów Dwyane przyznał również, że LeBron to wspaniały gracz, ale czeka go jeszcze „długa droga”, aby przeskoczyć Michaela Jordana.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *