Jim O’Brien nowym asystentem w Mavs

Źródła stacji ESPN donoszą, że Jim O’Brien został nowym głównym asystentem Ricka Carlisle w Dallas Mavericks.  Co ciekawe O’Brien w 2007 roku zastąpił swojego nowego przełożonego w roli pierwszego szkoleniowca Indiany Pacers.

Dla świeżo upieczonego asystenta posada w Mavs może okazać się dobrą odskocznią do dalszej kariery. Dwójka poprzednich pomocników Carlisle – Dwane Casey i Terry Stotts – została niedawno zatrudniona w roli samodzielnego szkoleniowca (odpowiednio Raptors i Trail Blazers). 

Jak podaje ESPN, Carlisle bardzo naciskał by jego nowy asystent miał doświadczenie w kierowniu drużyną. Poza Pacers, O’Brien prowadził zespoły Boston Celtics i Philadelphia 76ers.

Ze stanowiska w Indianapolis został zwolniony w trakcie sezonu 2010/2011 po tym jak zarząd klubu nie widział progresu drużyny. Za jego rządów Pacers zanotowała trzy kolejne sezony bez występu w Playoff.

O’Brien otrzymał ponoć wieloletnią umowę, która w połączeniu z nowym, czteroletnim kontraktem Carlisle ma dać stabilizację w Dallas.

Mateusz Babiarz

Manager i biznesmen, a po godzinach pasjonat NBA. Od lat kibic San Antonio Spurs i Philadelphia 76ers. Fan Popovicha, ostrej gry dawnych Pistons i fryzur Andrew Bynuma.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *