Jason Terry liczy na zastrzeżenie jego koszulki

Jak donosi portal InsideHoops Jason Terry uważa, że ma szansę na to by jego koszulka została zastrzeżona przez Dallas Mavericks.

Jet spędził osiem lat w Dallas. W tym czasie dwukrotnie docierał do finałów, w końcu zdobywając mistrzowski pierścień w 2011 roku. W tym czasie notował 16.1 ppg, 4.0 apg i 2.3 rpg.

The bow was winning the championship, but the icing on the cake will be putting that jersey up in the rafters. If it happens, I’ll be grateful. – Jason Terry w wywiadzie dla Star-Telegram

Osobiście mam mieszane odczucia w kwestii zastrzegania jego numeru. Z jednej strony Terry i Nowitzki (którego koszulka będzie zastrzeżona na 100%) jako jedyni z ubiegłorocznych Mavs grali we wcześniejszych finałach.

Z mistrzwoskiej ekipy z 2011 roku o zastrzeżeniu numeru mógłby jeszcze myśleć Jason Kidd i to mimo tego że najlepsze lata gry spędził w Phoenix i New Jersey. W jego przypadku jest o tyle łatwiej, że z łatwością można go określić jako jednego z najlepszych rozgrywających w historii.

Terry nigdy nie był takim dominatorem jak Kidd czy Nowitzki. Nawet w jego prime w lidze było przynajmniej kilku lepszych rzucających obrońców niż on. Na korzyść Jasona przemawia to, że mimo wcześniejszej gry dla Hawks i teraz przejścia do Celtics będzie na stałe kojarzony z Dallas.

Ostatecznie decyzja należy do kibiców i władz klubu. Mimo wszystko sądzicie że jest/był graczem takiego kalibru by go uhonorować w ten sposób?

Mateusz Babiarz

Manager i biznesmen, a po godzinach pasjonat NBA. Od lat kibic San Antonio Spurs i Philadelphia 76ers. Fan Popovicha, ostrej gry dawnych Pistons i fryzur Andrew Bynuma.

2 komentarze

  1. guzik napisał(a):

    Z całym szacunkiem dla niego ale wydaje mi się że jest wielu graczy jego pokroju, których numery nie będą zastrzeżone. Moim zdaniem jego numer nie powinien i nie będzie zastrzeżony.

    • gratek napisał(a):

      jeszcze gdyby kończył karierę w Dallas to można by to zrozumieć

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *