Kiedy Rubio wróci do gry?

Derrick Rose nie jest jedynym rozgrywającym, który w poprzednim sezonie nabawił się poważnego urazu kolana. Podobna kontuzja przydarzyła się Ricky’emu Rubio z Minnesota Timberwolves. 

Stan zdrowia hiszpańskiego gracza nie jest tak szeroko komentowany jak w przypadku D-Rose’a. Jest to zrozumiałe, ponieważ nie ma na koncie podobnych osiągnięć, a dodatkowo Bulls są zdecydowanie bardziej medialnym zespołem niż T’wolves.

Mimo wszystko informacja o tym, że Rubio wraca do zdrowia szybciej niż planowano powinna ucieszyć nie tylko kibiców Minnesoty.

Lekarze mówią, że rehabilitacja Ricky’ego przebiega szybciej niż się spodziewali. Normalnie powinna zakończyć się w styczniu. W tej chwili plan jest taki, że będzie gotowy do gry w grudniu. Za kilka tygodni powinien zacząć już biegać i coraz intensywniej ćwiczyć. – Glen Taylor, właściciel Timberwolves w wywiadzie dla Pioneer Press

Do czasu powrotu Ricky’ego rolę pierwszego rozgrywającego przejmie Luke Ridnour. Rick Adelman poza nim będzie miał do dyspozycji jeszcze JJ Barea’ę, Malcolma Lee i dwa nowe nabytki – Brandona Roy’a i Alexeya Shveda.

Mateusz Babiarz

Manager i biznesmen, a po godzinach pasjonat NBA. Od lat kibic San Antonio Spurs i Philadelphia 76ers. Fan Popovicha, ostrej gry dawnych Pistons i fryzur Andrew Bynuma.

4 komentarze

  1. bery napisał(a):

    nie rozumiem po co im tyle PG

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *