40 baniek dla I-blocki.

Serge Ibaka obok srebrnego medalu Igrzysk Olimpijskich w Londynie dostał drugą wielką nagrodę tego lata. Otóż sternicy klubu z Oklahoma City poinformowali, że ustalili oni warunki nowego kontraktu z czołowym defensorem ligi.

Silny skrzydłowy, który w poprzednim sezonie wygrał klasyfikację bloków oraz znalazł się w pierwszej piątce obrońców ligi, zdecydował się na 4-letnią umowę z Thunder.

Wybrany z drafcie 2008 roku z odległym, 24 numerem reprezentant Konga (obecnie Hiszpanii) trafił najpierw do hiszpańskiej ligi ACB, a następnie przeniósł swoje talenty do NBA i OKC. Co ciekawe jego przywiązanie do ligi hiszpańskiej zostało na dłużej, gdyż podczas lock outu reprezentował on barwy Realu Madryt.

Podczas litewskiego Eurobasketu 2011 zdobył on Mistrzostwo Europy będąc ważnym ogniwem reprezentacji prowadzonej przez Sergio Scariolo, by kilka dni wstecz poczuć smak olimpijskiego srebra. Teraz I-blocka podpisze nową 4-letnią umowę opiewającą na 40mln USD.

W minionych rozgrywkach zdobywał on średnie: 9.8 pkt, 5.8 zb i 3.0 blk na mecz.

Na pewno jego pozostanie to dobra wiadomość dla kibiców Grzmotu.

Woy

Największy i najstarszy Dinozaur na Enbiej.pl, współtwórca strony. Fan koszykówki z końcówki lat '80-tych oraz początku lat '90-tych ; show-time Lakersów czy mocnej defensywy Pistons oraz Knicks. Kibic Chicago Bulls oraz Magica Johnsona czy Scottiego Pippena.

1 Odpowiedź

  1. Max Billewicz napisał(a):

    Nawet bardzo dobra :]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *