Bynum idzie medycznymi śladami Bryanta

Philadelphia Inquirer doniósł o tym, że nowy nabytek miejscowych 76ers – Andrew Bynum – planuje przejść serię zabiegów na kontuzjogennych kolanach. Podobną terapię zafundował sobie przed poprzednim sezonem Kobe Bryant.

Chodzi o nieinwazyjną rehabilitację kolana przeprowadzaną w Niemczech. Zabieg jest nazywany Orthokine/Regenokine. Moja wiedza medyczna nie pozwala mi na zagłębianie się w szczegóły, ale poza Bryantem pomogła także Grantowi Hillowi i znanemu z ligi MLB (baseball) Alexowi Rodriguezowi.

Bynum był prześladowany przez urazy kolan w czasie swojej siedmioletniej kariery. Zakończone rozgrywki były jednymi z nielicznych, w których nie narzekał na podobny uraz. Mimo to, zaobserwowane efekty terapii musiały wywrzeć duże wrażenie na środkowym i teraz sam zdecydował się na medyczny wyjazd do Niemiec.

Patrząc na to jak poruszają się teraz Bryant i Hill można liczyć, że także Drew odniesie pozytywne skutki rehabilitacji. Gdyby tak się stało, to Sixers powinni mieć z niego jeszcze więcej pożytku.

Mateusz Babiarz

Manager i biznesmen, a po godzinach pasjonat NBA. Od lat kibic San Antonio Spurs i Philadelphia 76ers. Fan Popovicha, ostrej gry dawnych Pistons i fryzur Andrew Bynuma.

3 komentarze

  1. Arkess napisał(a):

    Oby szkoda zeby sie zmarnowal taki talent

  2. NBAfan napisał(a):

    76ers mają ciekawy młody team na czele z Bynumem, Turnerem i Holidayem. Jeśli Bynuma ominą kontuzję tak jak w ubiegłym sezonie to 76ers stać na top4 wschodu. Z miłą chęcią obejrzę mecz LAL vs 76ers bo wtedy Bynum będzie chciał udowodnić całemu Los Angeles, że popełnili błąd oddając go za Howarda.

  3. willow napisał(a):

    kolana Bynuma nie są „kontuzjogenne” tylko podatne na kontuzje :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *