J.O. kolegą Gortata i Scoli.

Autor: Quentin

Już kiedyś kibice Phoenix Suns przeżywali eksperyment o nazwie „O’Neal”. Cała operacja zakończyła się jednak fiaskiem, a Shaq szybko zmienił otoczenie. Teraz postawiono na innego weterana, który ma zastąpić Robina Lopeza i być zmiennikiem Polskiego Młota.

Jermaine O’Neal zgodził się na warunki proponowane przez Phoenix Suns i od nowego sezonu będzie kolegą Marcina Gortata biegając po parkiecie w trykocie klubu z Arizony.Dla 33-letniego gracza będzie to już szósty klub w jego 16-letniej przygodzie z NBA.

W ostatnim sezonie rozegrał w barwach Celtics ledwie 25 spotkań, w których przebywał na parkiecie średnio 23 minuty notując 5.0pkt oraz 5.4zb na mecz. Teraz ma zastąpić oddanego do Hornets, Robina Lopeza.

O’Neal, który trafił do NBA po high school,  jeszcze kilka lat temu był czołowym graczem na swojej pozycji w lidze. Liczne kontuzje, jakie mu doskwierały na przestrzeni ostatnich lat mocno jednak ograniczyły jego możliwości na parkietach NBA. Najlepszym sezonem w jego karierze okazał się sezon 2004-05 w barwach Indiana Pacers, kiedy notował średnio 24.3pkt, 8.8zb oraz 2.0blk i 1.9as w meczu. Zespół Ricka Carlisle zaliczany był do najlepszych na Wschodzie. Były też jeszcze przygody z Toronto Raptors (miał stworzyć z Chrisem Boshem kanadyjskie Twin Towers) oraz Miami Heat (wymieniony za Shawna Mariona).

Szczegółów kontraktu sześciokrotnego uczestnika All Star Game nie ujawniono, jednak można się domyślać ich gracz ten będzie występował za kwotę zbliżoną do minimum dla weteranów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *