Childress znajdzie nowy klub?

Bardzo możliwe, zainteresowanie 29 – letnim skrzydłowym wyraził, między innymi, zespół ze stolicy USA, czyli – Washington Wizards. Nie jest to jednak jedyny klub, który chciałby mieć w swoich szeregach Josha Childress’a.

Do niedawna jeszcze zawodnik Phoenix Suns. Jak okazało się po sezonie, władze klubu nie były zadowolone z jego gry i w lipcu postanowiły odsunąć go od zespoły na zasadzie amnestii. Od tej chwili Childress został wolnym strzelcem i musi szukać nowego pracodawcy.

Wybrany z 6. pickiem w drafcie 2004 roku, zawodnik, spędził na parkietach NBA, dotychczas 6 lat. Największe sukcesy odnosił na początku kariery, kiedy to, grając w barwach Atlanty Hawks, notował średnio powyżej 10 punktów i 5 zbiórek na mecz.

Ostatnimi laty nie wiedzie mu się jednak tak, jakby tego oczekiwał. Po przeprowadzce do Phoenix, nie potrafi odnaleźć właściwej formy sprzed kilku lat. W ostatnim sezonie dostawał niewiele ponad 14 minut gry. Wystąpił w 34 spotkaniach, zawsze wchodząc z ławki, w tym czasie zdołał zapisywać na swoim koncie przeciętnie blisko 3 punkty i 3 zbiórki.

Patryk Pankowiak

Wierny fan New Orleans Hornets i Chrisa Paula, odkąd ten przeniósł "swoje talenty" do LA, ogląda również mecze Clippers. Zwolennik powiedzenia: "Koszykówka to coś więcej niż gra, to styl życia".

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *