Roger Mason Jr. w Hornets

Jak podają zaufane źródła na Twitterze – Roger Mason Jr. podpisze kontrakt z drużyną z Luizjany. Dla 32-letniego weterana będzie to już siódma ekipa w karierze. Swój ostatni sezon spędził w Washington Wizards.

Jest to więc kolejny rzucający obrońca w tejże drużynie – bowiem na tej pozycji w Nowym Orleanie są już Eric Gordon, Austin Rivers oraz Xavier Henry. Bardzo możliwe jednak, że z powodu operacji i kontuzji kolan tych dwóch ostatnich, „Szerszenie” wolały zabezpieczyć się na wszelki wypadek, gdyby obydwoje mieli wypaść na pewien okres czasu i opuścić kilka spotkań w sezonie 2012/2013.

Monty Williams i Dell Demps Rogerem Masonem byli zainteresowani jeszcze przed otwarciem okienka transferowego, ale jak widać negocjacje – pomiędzy sobą – trwały do teraz i dopiero dzisiaj postanowili podpisać umowę z weteranem. Szczegóły kontraktu nie są jednak na tę chwilę znane – ale raczej pewne jest to, że Mason będzie miał przez rok ważną umowę, a wynagrodzenie będzie w okolicach minimum dla weterana.

32-latek ostatni sezon rozgrywał w stolicy USA, gdzie notował na spotkanie średnio 5 punktów oraz 1 zbiórkę w 13 minut na parkiecie. Swój najlepszy natomiast sezon rozgrywał jeszcze w barwach San Antonio Spurs w sezonie 2008/2009 kiedy to zdobywał 11.8 punktów, 3.1 zbiórek,2.1 asyst oraz rzucał na 42% z gry oraz na takiej samej zza łuku. Te czasy jednak już nie wrócą…

Czy New Orleans Hornets robią w tej chwili dobre ruchy na rynku transferowym? Czy nie lepiej byłoby szukać kogoś ważnego na – jakże ważne i opustoszałe w przypadku Nowego Orleanu – pozycje rozgrywającego czy chociażby niskiego skrzydłowego?

1 Odpowiedź

  1. Doteno napisał(a):

    Zdaje się, że Austin Rivers ma grać jako rozgrywający, ale mogę się mylić.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *