Suns, Hornets i T’wolves próbują handlować. AK47 o krok od Minnesoty

Minnesota Timberwolves usilnie próbują skusić Andrija Kirilenkę. Żeby to zrobić udało im się namówić do wymiany Phoenix Suns i New Orleans Hornets. Zaoszczędzone pieniądze zamierzają przeznaczyć na pensję dla Rosjanina, który ma być wartościowym elementem drużyny Adelmana.

Do Nowego Orleanu mają trafić center Robin Lopez, skrzydłowy Hakim Warrick z Suns i gotówka. Obrońca/skrzydłowy – Wes Johnson z T’wolves przeprowadzi się do Phoenix. Minnesota natomiast poza dwoma wyborami w drugiej rundzie draftu ma otrzymać obrońcę Jerome’a Dysona i wygasający kontrakt Brada Millera, którego obecność w tej wymianie może stworzyć problemy.

Przepisy ligi mówią bowiem jasno, że Miller nie może być ponownie wymieniony tak szybko do swojego poprzedniego klubu. Karencja wynosi pełny sezon. Co więcej, gdyby miał trafić np. do Suns to wymiana musiałaby się odbyć na zasadzie gracz za gracza.

Tak czy siak, nie wiem czy jest jakaś możliwość by liga zgodziła się na taką wymianę. Raczej nie sądzę bo to stworzyłoby groźny precedens. Strony prawdopodobnie będą musiały spróbować czegoś innego, ale mało prawdopodobne by T’wolves udało się urwać tyle z budżetu ile w przypadku wygasającej umowy Millera.

Pieniądze i przestrzeń poniżej salary cap są im niezbędne bo źródła ESPN mówią o tym, że Leśne Wilki finalizują rozmowy kontraktowe z Andrijem Kirilenką. Rosyjski skrzydłowy ma grać w Minnesocie przez 2 lata i w tym czasie zarobi 20 mln $.

Innymi opcjami AK47 są w tej chwili Brooklyn Nets lub Golden State Warriors.

Mateusz Babiarz

Manager i biznesmen, a po godzinach pasjonat NBA. Od lat kibic San Antonio Spurs i Philadelphia 76ers. Fan Popovicha, ostrej gry dawnych Pistons i fryzur Andrew Bynuma.

2 komentarze

  1. Szuwarek napisał(a):

    To byłby dużo lepszy trade dla Suns niż pierwotna wersja z Wesem Johnsonem w NOH. Warrick i Lopez w sumie nie są niezbędni Suns. Co prawda brakowałoby zmiennika dla Gortata.

  2. pawel napisał(a):

    http://www.hornets247.com/blog/2012/07/26/trade-sending-lopez-warrick-to-new-orleans-in-holding-pattern-due-to-cba-rules/ – najbardziej prawdopodobne opcje. sprawa sie pokomplikowala, ale rozmowy trwaja.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *