Sixers chcą Toma Penna na stanowisku GMa

Według źródeł ESPN, Tom Penn jest w tej chwili faworytem do objęcia stanowiska GMa drużyny Philadelphia 76ers. Co ciekawe Penn ostatnio pracował jako analityk tej stacji.

Wcześniej Tom piastował stanowisko asystenta Generalnego Managera w organizacjach Portland Trail Blazers i Memphis Grizzlies.

Sixers rozpoczęli poszukiwania nowego GMa pomimo że obecny – Rod Thorn ma kontrakt ważny jeszcze przez rok. Zresztą sam Thorn jest częścią komitetu rekrutacyjnego.

Gdyby Penn zaakceptował oficjalną ofertę to w ciągu zbliżającego się sezonu pracowałby wraz z Rodem dzieląc obowiązki i stopniowo przejmując coraz większą odpowiedzialność.

W tej chwili trudno jest mi spekulować kiedy Tom miałby dołączyć do Sixers. Wiadomo jedynie, że strony ponownie spotkają się we wtorek, a także że zarówno właściciel klubu – Josh Harris, jak i trener – Doug Collins – są jego gorącymi zwolennikami.

Młody i utalentowany kandydat był bliski otrzymania szansy już wcześniej tego lata. Kierownictwo Orlando Magic postawiło jednak na Roba Hennigana.

Wśród głównych rywali Penna wymienia się przede wszystkim byłego GMa New Orleans Hornets Jeffa Bowera.

Mateusz Babiarz

Manager i biznesmen, a po godzinach pasjonat NBA. Od lat kibic San Antonio Spurs i Philadelphia 76ers. Fan Popovicha, ostrej gry dawnych Pistons i fryzur Andrew Bynuma.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *