Ronny Turiaf na celowniku Realu Madryt

Autor: Damian Wichrowski

Po odejściu Ante Tomica do FC Barcelony, Real Madryt poszukuje zawodnika na pozycję numer pięć. Jak podaje serwis sportowy Hoopworld.com, Królewscy są zainteresowani pozyskaniem Ronny’ego Turiafa.


29-letni Turiaf otrzymał propozycję podpisania kontraktu z Realem Madryt, gdzie miałby zastąpić Ante Tomica. Priorytetem dla francuskiego środkowego jest pozostanie w NBA, a wstępne zainteresowanie wyraziły dwa zespoły. Minnesota Timberwolves oraz dotychczasowy pracodawca Turiafa, Miami Heat. W każdym z zespołów NBA, w których grał, odgrywał raczej marginalną rolę. W barwach Królewskich miałby okazję na dobre zaistnieć, jako ważny zawodnik rotacji jednego z czołowych europejskich klubów.

Ronny Turiaf został wybrany w  drugiej rundzie draftu z 37 pickiem przez Los Angeles Lakers. W zespole „Jeziorowców” spędził trzy sezony, po czym stał się zastrzeżonym wolnym agentem. Golden State Warriors zaproponowali mu 17 milionów dolarów za cztery lata gry. Lakers nie wyrównali oferty i tym samym Turiaf trafił do Warriors, gdzie spędził kolejne dwa sezony.

W roku 2010 razem z Anthony Randolphem, Kelennaem Azubuike i wyborem w drugiej rundzie drafttu, Turaf został wymieniony na zasadzie sing- and- trade za Davida Lee. Podczas swojego pobytu z Nowym Jorku notował średnio 4.2 punktów i 3.2 zbiórki.

Podczas lockoutu, Turiaf grał we francuskim ASVEL Lyon-Villeurbanne. Po zakończeniu Lockoutu trafił do Washington Wizard, jednak bardzo szybko został wymieniony z JaVallem McGee do Denver Nuggets w trójstronnej wymianie pomiędzy Los Angeles Clippers, Washington Wiazrds i wspomnianych przez mnie Denver Nuggets. W Denver nie zagościł sporo czasu ponieważ został zwolniony, ale 6 dni później Miami Heat zdecydowało się zatrudnić Turiafa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *