Belinelli także w Chicago?

W ostatnich dniach Chicago Bulls wysunęli się na szczyt listy najaktywniejszych zespołów okienka transferowego. Wygląda na to, że taki stan rzeczy utrzyma się jeszcze przez kilka dni, bo najnowsze doniesienia mówią o zainteresowaniu Byków włoskim rzucającym obrońcą – Marco Belinellim.

W ostatnich dwóch sezonach Włoch reprezentował barwy New Orleans Hornets. Wiadomo jednak, że kontraktu z byłym pracodawcą nie przedłuży. Zespół z Chicago choć nie będzie w stanie zaoferować mu oferty korzystnej finansowo da mu szansę walki o wysokie cele w Konferencji Wschodniej. Rozmowy są podobno w „zaawansowanym” stadium.

Kontrakt Belinelli’ego miałby opiewać na sumę około 2 mln $ w pierwszym sezonie. Nie wiadomo jednak czy byłby to jedyny rok kontraktu Włocha z Bulls, czy też może miałaby być to umowa wieloletnia. Wiadomo za to, że po wytransferowaniu Kyle’a Korvera i prawdopodobnej rezygnacji z usług Ronnie’go Brewera zespół z Wietrznego Miasta nadal potrzebuje shooting guarda i przy tak finansowo korzystnie  wyglądającej umowie były „Szerszeń” byłby idealnym wzmocnieniem na pozycji numer 2.

Byłby to prawdopodobnie ostatni ruch Bulls tego lata. Z czasem jednak powinny powrócić plotki związane z możliwym transferem Luola Denga za pick w drafcie i im bardziej będziemy zbliżać się do sezonu tym głośniej może się o tym mówić. Wiemy bowiem, że w Chicago nie zamierzają wydawać nadmiaru pieniędzy na kontrakty, a na dzień dzisiejszy wygląda na to, że zespół znajdzie się ponad poziomem hard cap.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *