JaVale McGee zostaje w Denver Nuggets

Denver Nuggets udało się ustalić warunki nowej, wieloletniej umowy z JaValem McGee. Według słów Chrisa Broussarda z ESPN kontrakt ma obowiązywać przez następne 4 lata i być warty około 44 mln $.

Just signed with Denver, could not be happier! Thank you to the Kroenke family and the fans for their support. – JaVale McGee na swoim Twitterze

Mierzący 213 cm, bardzo altetyczny środkowy od lat uważany był za wielki talent. Niestety, jego udane zagrania przeplatane były zupełnie idiotycznymi, które lądowały choćby w Shaqtin’ a Fool (fragment show TNT Overtime, w którym Shaq O’Neal wybiera najśmieszniejsze akcje ostatnich dni).

24-latek nie mógł się odnaleźć w młodej drużynie Wizards i transfer do Denver Nuggets ewidentnie wyszedł mu na dobre. Pod czujnym okiem doświadczonego George’a Karla jego talent w końcu zaczął przysłaniać wady.

W zakończonych rozgrywkach notował solidne 11.3 ppg, 7.8 rpg i 2.16 bpg.

I don’t think I’ve ever coached a guy like this. He has the moves of a 6-6 player. – George Karl o McGee

Przed przedłużeniem umowy z młodym centrem Nuggets udało się również zatrzymać weterana Andre Millera.

Mateusz Babiarz

Manager i biznesmen, a po godzinach pasjonat NBA. Od lat kibic San Antonio Spurs i Philadelphia 76ers. Fan Popovicha, ostrej gry dawnych Pistons i fryzur Andrew Bynuma.

2 komentarze

  1. Cieszy mnie ta decyzja wielce, Nuggets zatrzymują nieoszlifowany diament, który przy Karlu wyrośnie na ważnego zawodnika. Nuggets wyglądają lepiej w tym roku niż w poprzednim. :D

  2. Finley pisze:

    To był mój typ na najbardziej przepłaconego gracza tego off-season, ten jego potencjał wydaje mi się mocno rozdmuchany, a inteligencji lepiej nie komentować. 11 mln co sezon to sporo, ale Krzysia już i tak nikt nie przebije. Sam McGee to dla mnie tylko lepsza wersja DeAndre Jordana.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *