Birdman wylatuje z Denver. Randolph na jego miejsce.

Zmiana na pozycji numer 4 w Denver Nuggets i odmładzania składu ciąg dalszy. Po bardzo niewyraźnym sezonie i przy rosnącej formie Kennetha Farieda, sternicy Samorodków zdecydowały się zastosować amnestię co do osoby Chrisa „Birdmana” Andersena. 

Denver Nuggets logo

Andersen od lat uważany był za czołowego blokującego w NBA, a jego zapał do gry w defensywie nie raz pomagał Nuggets w starciu z najgroźniejszymi rywalami z Zachodu. Niestety w ostatnich rozgrywkach jego rola w zespole została mocno uszczuplona i trener George Karl odstawił silnego skrzydłowego na dalszy tor..

Spadające notowania to również efekt gry rewelacyjnego debiutanta Kennetha Farieda, który przebojem wdarł się do pierwszej piątki Nuggets. Birdman zagrał w połowie spotkań swego klubu podczas regular season a ponadto znów wpakował się w kłopoty z prawem (dziecięca pornografia). Przy średnich 5.3pkt, 4.6zb i 1.4blk na mecz jego dotychczasowy pracodawca zdecydował się zakończyć 4-letnią współpracę. Wcześniej Chris reprezentował barwy Hornets. Andersen zwolnił z tytułu swojej gaży 4.5 mln USD na następny rok gry oraz 4.7 mln USD za sezon 2013-14.

Massai Ujiri (GM) miał jednak gotowy plan awaryjny dla trenera Karla i bez problemu wprowadził go w życie. Samorodki zdecydowały się postawić na perspektywicznego ciągle, ale zarazem dotychczas niespełnionego Anthony’ego Randolpha.

23-latek występował w poprzednim sezonie w Minnesocie, notując 7.4pkt, 3.6zb i 1.0 blk na mecz. Wcześniej zaliczał też występy w New York Knicks i Golden State Warriors a tak naprawdę tylko w swoim drugim sezonie wśród Wojowników pokazał pełen potencjał swoich możliwości (11.6pkt i 6.5zb – 22min średnio). Teraz ten młody silny skrzydłowy ma nadzieję na wysokie notowania pod skrzydłami head coacha z Denver, jednak łatwo oto nie będzie patrząc na obsadę pozycji 4 i 5 w klubie.

Przez następne 3 lata gry w Kolorado, Randolph zarobi 6 mln USD i postara się zabrać kilka minut Fariedowi oraz Al’owi Harringtonowi.

Wydaje się, że kompletowanie pozycji podkoszowych w Denver zostało właśnie zamknięte a 6 zawodników (PF/C) będzie walczyć o zaufanie trenera Karla. Będą nimi: JaVale McGee, Kosta Koufos, Timofiej Mozgov,Kenneth Faried, Al Harrigton i Anthony Randolph.

Woy

Największy i najstarszy Dinozaur na Enbiej.pl, współtwórca strony. Fan koszykówki z końcówki lat '80-tych oraz początku lat '90-tych ; show-time Lakersów czy mocnej defensywy Pistons oraz Knicks. Kibic Chicago Bulls oraz Magica Johnsona czy Scottiego Pippena.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *