Wymiana na linii Memphis-Minnesota

Chwilowo nieznane są dalsze losy Nicolasa Batuma i jego możliwego transferu do Minneapolis. Nie oznacza to jednak, że  Timberwolves skupili się już tylko na pozyskaniu francuskiego skrzydłowego. Wszystko wskazuje na to, że najpierw dojdzie do skutku wymiana z Memphis Grizzlies bowiem oba zespoły osiągnęły już słowne porozumienie.

W ramach wymiany Grizzlies wyślą do Minnesoty Dante Cunninghama, a w drugą stronę powędruje rzucający obrońca Wayne Ellington.

Ellington został wybrany w pierwszej rundzie draftu 2009 z numerem 28. Swoją karierę w NCAA ukoronował tytułem najlepszego gracza Final Four sezonu 2008-2009 w barwach uniwersytetu North Carolina. Po tym sukcesie zdecydował się rozpocząć profesjonalną karierę. Wybrali go Timberwolves i właśnie w Minnesocie spędził swoje pierwsze 3 sezony w karierze. Przez ten czas nie zdołał przebić się do pierwszej piątki i w każdym z dotychczasowych sezonów rzucał niewiele ponad 6 punktów na mecz. Jego szanse na regularną grę w przyszłym sezonie w barwach Wilków byłyby jeszcze mniejsze, bo tego lata drużyna pozyskała dwóch innych rzucających – Brandona Roy’a i Rosjanina Alexey’a Shveda.

Z kolei Cunningham został w tym samym drafcie wybrany o 5 picków niżej – z numerem 33. Na skrzydłowego z Villanovy zdecydowali się wówczas Portland Trail Blazers. Do Memphis trafił w grudniu ubiegłego roku kiedy to podpisał 3-letnią umowę o wartości 7 mln $. W barwach Niedźwiadków notował 5.2 ppg i 3.8 rpg. Miał także swoje 5 minut sławy kiedy to trafił game-winnera w starciu przeciwko Nuggets 17 lutego.

http://www.youtube.com/watch?v=tGKAgkXYrLQ

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *